Iranian Agriculture News Agency

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم:

به گزارش خبرنگار مهر، محمد امید یکشنبه شب در مراسم گرامیداشت دهه تولید خراسان‌جنوبی اظهار کرد: خراسان‌جنوبی در کشور به عنوان منطقه‌ای سرشار از پتانسیل‌های بی بدیل شناخته می‌شود که از این فرصت باید استقاده کرد.

سهم خراسان جنوبی از تسهیلات اشتغال روستایی ۳۰۰ میلیارد تومان است

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم بیان کرد: معدن، محصولات خاص و ویژه کشاورزی، گردشگری و همچنین فرصت مرز از جمله پتانسیل‌های خراسان‌جنوبی برای رشد و توسعه در آینده پیش رو است.

امید ادامه داد: متأسفانه علی‌رغم همه این پتانسیل‌ها کمتر به سمت استفاده از آن رفته‌ایم که نمونه آن خام فروشی محصولات معدنی است که در این عرصه باید کار و تلاش ویژه‌ای با حمایت تولیدکنندگان و صنعت گران صورت گیرد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم گفت: یکی از عرصه‌های مهم برای رونق و توسعه خراسان‌جنوبی گردشگری است که البته در این زمینه باید زیر ساخت‌های لازم چون متصل شدن به شبکه ریلی کشور صورت گیرد.

امید با اشاره به رونق تولید فرش دستباف در خراسان جنوبی در گذشته اظهار کرد: در سال های گذشته ۳۰ درصد فرش کشور از خراسان جنوبی به تهران می آمد که  تلاش برای این است که رونق تولید فرش را دوباره به خراسان جنوبی برگردانیم.

وی بیان کرد: در دولت دوازدهم تسهیلاتی ویژه برای اشتغال روستائیان در نظر گرفته شد که از این تسهیلات نیز باید به خوبی استفاده کرد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم با اشاره به اختصاص ۱۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات ویژه اشتغال روستائیان در دولت دوازدهم یادآور شد: سهم خراسان‌جنوبی در مرحله اول از این تسهیلات ۳۰۰ میلیارد تومان است.

همچنین در این مراسم علی باقری رئیس خانه معدن خراسان جنوبی با اشاره به اینکه با سرمایه‌گذاری اندک نمی‌توان معدن کار شد، بیان کرد: حدأقل سرمایه گذاری در معادن کانی غیرفلزی حدود ۴ میلیارد تومان است و دیگر نمی توان با سرمایه های اندک معدنکار شد.

وی یادآور شد: یک معدن‌کار در گام اول به ۱۵ میلیارد تومان نیاز دارد و اگر کسی این میزان سرمایه را ندارد بهتر است در بحث معدن کاری ورود پیدا نکند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید