Iranian Agriculture News Agency

فرماندار ماسال با اشاره به پیشرفت فیزیکی 65 درصدی پروڗه سد لاستیکی این شهرستان گفت: طرح یاد شده برای تکمیل و بهره‌برداری به حدود 80 میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز دارد.

 تکمیل سد لاستیکی ماسال 80 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ماسال، محمدجواد عامر صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر پروژه سد لاستیکی شهرستان ماسال حدود 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد اما این طرح برای تکمیل و بهره‌برداری کامل به حدود 80 میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز دارد.

فرماندار شهرستان ماسال از وجود 7 هزار شالیزار در این منطقه خبر داد و با بیان اینکه تنها هزار و 500 هکتار از این اراضی از منابع آبی سد سفیدرود بهره‌مند هستند افزود:‌ اجرا و ساخت سدهای لاستیکی برای جبران این کمبودها در دستور کار دستگاه‌های ذیربط قرار گرفته است.

عامر با تأکید بر اینکه تاکنون بالغ بر 70 میلیارد ریال اعتبار در فرآیند ساخت سد لاستیکی شهرستان ماسال هزینه شده است تصریح کرد: بر اساس قول شرکت آب منطقه‌ای گیلان این پروژه باید شهریور امسال به پایان می‌رسید که به علت یکسری مشکلات و نبود اعتبارات این امر محقف نشد.

 

وی تکمیل و بهره‌برداری از پروژه سد لاستیکی شهرستان ماسال تا پایان امسال را در گرو تأمین اعتبارات مورد نیاز اعلام کرد و ابراز داشت: امیدواریم منابع و اعتبارات مورد نیاز این طرح هر چه سریع‌تر با کمک‌ها و عنایات استانداری گیلان و سایر مسئولان ذیربط استانی تأمین شود.

فرماندار ماسال لایروبی رودخانه‌ها و آب‌بندان‌های منطقه را از اولویت‌های این شهرستان قلمداد کرد و بیان داشت:‌ 14 آب بندان طبیعی و دو رودخانه بزرگ در شهرستان ماسال وجود دارد که برای جلوگیری از بروز سیلاب و جهت ذخیره منابع آب زراعی باید عملیات اجرایی لایروبی در آنان انجام شود.

عامر از اجرای طرح آبخیزداری در منطقه النزه شهرستان ماسال با اعتبار بیش از 3 میلیارد ریال خبر داد و افزود: هدایت آب در 24 کیلومتر از جاده ییلاقی شاندرمن توسط بخش خصوصی از دیگر اقداماتی است که تاکنون در راستای جلوگیری از بروز سیلاب و آسیب به منازل و مزارع مردم انجام شده است.

وی اعتباراتی که برای عملیات لایروبی رودخانه‌ها و آب‌بندان‌های شهرستان ماسال اختصاص داده شده است را ناکافی خواند و گفت: آئین‌نامه لایروبی رودخانه‌ها توسط استانداری گیلان به شهرستان‌های استان از جمله ماسال ابلاغ شده است اما برای اجرای این کار به اعتبارات ملی نیازمند هستیم.

فرماندار ماسال با اشاره به افتتاح پروژه‌هایی که در هفته دولت امسال در حوزه آب‌آشامیدنی،‌ برق‌رسانی و گاز طبیعی به بهره‌برداری رسیدند عنوان کرد:‌ برای این طرح‌ها 26 میلیارد تومان اعتبار صرف شد علاوه بر این امسال 4 روستای دیگر این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

وی اعتباری که برای گازرسانی به مناطق روستایی شهرستان ماسال هزینه شد را حدود 18 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود:‌ در 9 ماهه نخست امسال 30 میلیارد ریال در بخش راه‌سازی و 6 میلیارد و 500 میلیون ریال نیز در حوزه اجرای طرح‌های آب آشامیدنی شهرستان ماسال هزینه شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید