Iranian Agriculture News Agency

در همایش مشترک توسعه همکاری‌های کشاورزی، استانداردها و تجارت مواد غذایی و کشاورزی ایران و اروپا؛

ایانا_ دیگر رسانه‌ها|| مدیرکل روابط بین‌المللی کشاورزی اتحادیه اروپا گفت: اتحادیه اروپا خواهان واردات قزل‌آلا و کشمش ایرانی شد، همچنین اعلام کرد که مجوز واردات اسب ایرانی صادر شده است.

صادرات اسب ایرانی مجوز گرفت

جان‌کلارک مدیرکل روابط بین‌المللی کشاورزی اتحادیه اروپا امروز در همایش مشترک توسعه همکاری‌های کشاورزی، استانداردها و تجارت مواد غذایی و کشاورزی بین ایران و اروپا اظهار کرد: ما چالش‌های مشترکی مانند تغییر اقلیم داریم و پیری جوامع در اتحادیه اروپا ما را با مشکلاتی مواجه کرده است؛ از سال گذشته ما همکاریهای مشترکی با ایران را شروع کرده‌ایم و امیدواریم که بتوانیم قزل‌آلا و کشمش ایرانی را وارد کنیم. همچنین مجوز برای واردات اسب از ایران داده شده است.

او  گفت: بره گوشت گوسفند را نیز می‌توان از اروپا به ایران صادر کند و باید توجه داشت که این محصول با کیفیت بالا و بدون آنتی‌بیوتیک است.

مدیرکل روابط بین‌المللی کشاورزی اتحادیه اروپا تاکید کرد: همکاری مشترک برای تولید محصولات کشاورزی ارگانیک نیز در دستور کار است؛ محصولات اروپایی استانداردهای بالایی دارد که در صورتی که ایران قصد صادرات به ما را دارد باید آنها را رعایت کند.

او گفت: در این جلسه می‌توان توافقاتی با یکدیگر داشته باشیم که این امر زمینه همکاریهای بیشتری را فراهم می‌کند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید