Iranian Agriculture News Agency

حسینی مطرح کرد:

ایانا_ دیگر رسانه‌ها|| عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید که ارز پتروشیمی ها برای تهیه بسته حمایت مورد استفاده قرار می گیرد.

تزریق 30 هزار میلیارد تومان ارز پتروشیمی‌ها به بسته های حمایتی

محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با انتقاد از دولت به دلیل تاخیر در ارائه بسته های حمایتی ، اظهار داشت: وعده دولت در زمینه ارائه بسته حمایتی برای جبران گرانی ها همچنان محقق شده ، در این زمینه صحبت های زیادی شده اما هیچ کدام تا امروز عملی نشده است، انتظار داریم دولت هر چه سریع نسبت به توزیع بسته های حمایتی اقدام کند.

مردم نگران تامین معشیت شان هستند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: اقشار ضعیف جامعه تحت فشار گرانی ها و افزایش قیمت ها قرار دارند و مشکلات متعددی در زمینه تامین معشیت و درمان شان دارند، از این روی تاخیر دولت در ارائه بسته حمایتی را جایز نمی دانیم.

ا پایان سال منبع 30 هزار میلیارد تومان از ارز پتروشیمی ها برای بسته های حمایتی در نظر گرفته شود، این منبع پایدار است و نگرانی در زمینه تامین بسته های حمایتی وجود ندارد.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس دهم شورای اسلامی در خصوص منبع مالی بسته های حمایتی توضیح داد: بارها عنوان شده است که منابع مالی بسته های حمایتی از تفاوت نرخ ارز تامین می شود در این زمینه باید توضیح بیشتر ارائه کرد چرا که منابع مالی بسته ها درواقع از تفاوت نرخ خوراک پتروشیمی ها حاصل می شود.

بسته حمایتی دولت

وی ادامه داد:دولت به پتروشیمی ها اجازه داده است که ارزشان را در سامانه نیما قرار دهند، اما از آنجایی که نرخ خوراک پتروشیمی ها با ارز پایه یا ارز 4 هزار و 200 تومان تامین می شود، این اختلاف نرخ ارز دریافت و به بسته های حمایتی داده می شود.

حسینی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، به منابع حاصل از تفاوت نرخ خوراک پتروشیمی ها اشاره کرد و گفت: تا امروز مبلغی بالغ بر 12 تا 13 هزار میلیارد تومان از این تفاوت نرخ ارز به دست دولت رسیده است و برآورد می شود که تا پایان سال منبع 30 هزار میلیارد تومان از ارز پتروشیمی ها برای بسته های حمایتی در نظر گرفته شود، این منبع پایدار است و نگرانی در زمینه تامین بسته های حمایتی وجود ندارد.

بلاتکلیفی بسته حمایتی در هیات وزیران

وی با بیان اینکه برای استفاده از منابع ارز پتروشیمی دولت نیاز به مجوز از مجلس را ندارد، بیان داشت: تفاوت نرخ ارز خوراک پتروشیمی ها در حساب فی ما بین عمل می شود و نیاز نیز برای استفاده از آن مجدد از مجلس مجوز دریافت کنند.

این نماینده مجلس در خصوص اینکه گفته می شود به افراد بین 200 تا 300 هزار تومان یارانه اختصاص می یابد، گفت: جزییاتی که از بسته حمایتی ارائه می شود در واقع پیشنهادات سازمان برنامه و بودجه و وزارت کار است این پیشنهادات به هیات وزیران ارسال شده و هنوز مشخص نیست که تغییراتی دارد یا خیر.

ارز پتروشیمی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس در این باره که رئیس جمهور از ارائه بسته حمایتی در آبان ماه خبر داده است، بیان داشت: اطلاعاتی که بنده از بسته های حمایتی دارم این است که در هیات وزیران 2 نوبت نشست در خصوص موضوع بسته های حمایتی برگزار شده است ولی هنوز مصوبه ای نداشته اند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید