Iranian Agriculture News Agency

وزیر جهاد کشاورزی:

کی از آرزوهای دیرینه ما این بوده که کشاورزی به صورت زنجیره‌ای و قراردادی باشد که در این کارخانه بیش از ۲ هزار کشاورز به صورت قراردادی مشغول به کار هستند که نوید بسیار خوبی است.

ایجاد زنجیره محصولات کشاورزی در اولویت برنامه‌ها

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ایجاد زنجیره محصولات کشاورزی یکی از آرزوهای دیرینه ما و در اولویت نخست برنامه‌های این وزارت قرار دارد.

به گزارش ایانا به نقل از ایرنا، محمود حجتی روز شنبه در حاشیه بازدید از کارخانه تروند زعفران قاینات در جمع خبرنگاران افزود: این کارخانه توسط یک سرمایه گذار محلی به بهره برداری رسیده که در خصوص تامین زنجیره محصول بسیار خوب کار شده است.

او بیان کرد: یکی از آرزوهای دیرینه ما این بوده که کشاورزی به صورت زنجیره‌ای و قراردادی باشد که در این کارخانه بیش از ۲ هزار کشاورز به صورت قراردادی مشغول به کار هستند که نوید بسیار خوبی است.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: جمع آوری محصولات، فرآوری، بسته بندی، تجهیرات، الزامات و آموزش‌های مورد نیاز در این واحد فرآوری همه توسط نیروهای بومی انجام می‌شود تا اقدامات لازم در چارچوب مناسب انجام شود.

او عنوان کرد: در این واحد، بسته بندی یک دهم گرم زعفران به سفارش کشور بلژیک تولید می‌شود که حدود ۲۰۰ هزار بسته به این کشور صادر خواهد شد.

حجتی افزود: یکی از آرزوهای دیرینه ما تولید و بسته بندی زعفران برای نیاز مصرف کننده واقعی است که در این واحد تولیدی این مهم فراهم شده و با برند این مجموعه بسته بندی نهایی در اختیار مصرف کننده قرار می‌گیرد.

او ادامه داد: این عامل سبب ایجاد اشتغال ارزش افزوده برای کشور است و از افتخارات ملی ما است که اینچنین کارآفرینانی داریم و تجهیزات در ارتباط با کنسانتره زعفران نیز بسیار مهم است که به صورت مستقیم از استان صادر می شود که امید است روزی صنعت داروسازی نیز از محصولات زعفران بهره مند شود.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر محصولات متنوعی از جمله آدامس‌ها، کرم‌ها و سایر موارد در این کارخانه تولید می‌شود که به همه مسئولان به ویژه کارآفرین این مجموعه تبریک می‌گوییم که توانستند با ابتکار و خلاقیت این مهم را به این مرحله برسانند.

او تاکید کرد: برای گسترش این کارخانه در خراسان جنوبی همانطور که قدم اول و مسیر سخت و ناپیموده توسط مسئولان و کارآفرینان محلی انجام شده به نظر می رسد کار سختی نباشد.

حجتی با بیان اینکه برای توسعه این کارخانه تسهیلات در اختیار کارآفرین قرار می‌گیرد، گفت: یکی از مشکلات این کارخانه نیز منابع تسهیلاتی بود تا کشاورزان بیشتری را زیر پوشش قرار داده و اشتغالزایی بیشتری داشته باشد.

او با اشاره به ناشناخته بودن محصولات کارخانه تروند زعفران قاین گفت: مسئولان باید در جهت معرفی و بازاریابی محصولات در کشور بیشتر تلاش کنند.

حجتی تاکید کرد: در این زمینه صدا و سیمای خراسان جنوبی موظف است برای معرفی این محصول با جهاد کشاورزی و تولیدکنندگان همکاری کنند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید