Iranian Agriculture News Agency

معاون جهاد کشاورزی استان:

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: کرمانشاه ظرفیت صادرات سالانه 14 هزار تن مرغ به خارج از کشور را دارد.

ظرفیت صادرات سالانه 14 هزار تن مرغ از کرمانشاه به خارج از کشور را داریم

به گزارش خبرنگار ایسنا، بهرام خانی در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که امروز (9 آبان) برگزار شد، از فعالیت حدود 620 واحد مرغداری صنعتی در استان کرمانشاه خبر داد که ظرفیت تولید آنها بیش از 10 میلیون قطعه در هر هر دوره است.

وی با بیان اینکه سالانه 63 هزار و 800 تن مرغ در استان کرمانشاه تولید می‌شود، گفت: نیاز داخل استان حدود 50 هزار تن است و سالانه حدود 14 هزار تن ظرفیت صادرات مرغ داریم.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به وجود 9 کشتارگاه طیور در استان کرمانشاه، یادآوری کرد: دو کشتارگاه استان نیز مجهز به خط 02 (مخصوص صادرات)هستند.

خانی اشاره‌ای هم به قیمت مرغ در بازار کرمانشاه داشت و ادامه داد: امروز(چهارشنبه) قیمت هر کیلو مرغ درب مرغداری 6500 تا 6700 تومان است که با نرخ 9500 تا 10 هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسد.

وی از مهمترین مشکلات مرغداری‌های استان هم یاد کرد و گفت: یکی از این مشکلات عدم تامین گاز برای مرغداری‌ها است.

به گفته خانی، از بیش از 620 مرغداری استان فقط 230 مورد آنها گازرسانی شده و تا پایان امسال حدود 50 واحد دیگر گازرسانی خواهد شد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان در ادامه خواستار ساماندهی واحدهای غیرمجاز عرضه مرغ زنده شد و افزود: یکی دیگر از مشکلات صنعت مرغ ممنوعیت‌های صادراتی است که گاهی اعمال می‌شود.

وی مشکلات حمل و نقل نهاده‌ها، نبود یک تشکل منسجم و قوی در حوزه صنعت مرغ، بدهی‌های معوق و ... را از دیگر مشکلات این صنعت برشمرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید