Iranian Agriculture News Agency

وزیر کشور فرانسه از تصمیم خود برای کناره گیری از کابینه ماکرون خبر داده است.

وزیر کشور فرانسه از سمتش کناره گیری می‌کند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، جرارد کلمب وزیر کشور فرانسه امروز سه شنبه اعلام کرد که سال آینده از کابینه امانوئل ماکرون کناره گیری خواهد کرد تا در رقابت های انتخاباتی برای شهرداری لیون شرکت کند.

بر اساس این گزارش، تصمیم وزیر کشور فرانسه از کناره گیری از دولت ماکرون یک چالش بزرگ دیگر برای رئیس جمهور فرانسه به شمار می رود.

کلمب یکی از وفادارترین وزرای ماکرون به شمار می رفته است. تصمیم کلمب برای کناره گیری از دولت فرانسه پس از آن است که نیکولاس هولوت وزیر محیط زیس فرانسه نیز ماه گذشته از سمتش کناره گیری کرده است.

این در شرایطی است که محبوبیت ماکرون به شدت رو به کاهش بوده است. کلمب در مصاحبه با نشریه اکسپرس گفت: قصد دارم در انتخابات شهرداری لیون در سال 2020 میلادی شرکت کنم ، بنابر این سال آینده پس از انتخابات پارلمانی در اروپا از این سمت کناره گیری خواهم کرد.

کلمب 71 ساله پیش از انتخاب از سوی ماکرون به عنوان وزیر کشور فرانسه، به مدت 16 سال شهردار لیون بوده است.

سیاست های اقتصادی ماکرون از ماه می 2017 میلادی تاکنون تاثیر مثبتی بر اوضاع این کشور نداشته است. پیش بینی می شود رشد اقتصادی فرانسه امسال به کمتر از 1.6 درصد خواهد رسید.

تازه ترین نظرسنجی موسسه کانتار سوفرس نشان می دهد که تنها 19 درصد مردم فرانسه دیدگاه مثبتی نسبت به ماکرون دارند و بیش از 60 درصد فرانسوی ها اعلام کرده اند که دیدگاه منفی نسبت به رئیس جمهور این کشور دارند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید