Iranian Agriculture News Agency

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

سیدمحمود نوابی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در باره اقدامات انجام شده در بازار اظهار داشت: پارسال 332 هزار مورد بازرسی در زمینه شناسایی کالای قاچاق انجام شد که این بازرسی ها به تشکیل 11 هزار فقره پرونده تخلف با 590 میلیارد ریال جریمه منجر شد.

بسیج بر بازار نظارت می‌کند

به گزارش ایرنا، سیدمحمود نوابی روز یکشنبه در همایش ماده 6 حمایت از حقوق مصرف کنندگان خراسان شمالی اظهار داشت: برای نظارت بیشتر بر بازار، تفاهم نامه ای با سازمان بسیج منعقد شده است و نیروهای بسیج در مبارزه با احتکار و اختفای کالا و نظارت بر بازار به این سازمان کمک می کنند. 
وی تصریح کرد: برای نظارت بیشتر بر بازار، نیازمند نیروی بیشتر هستیم و در این باره از ورود ناظران افتخاری هم استقبال می;نیم. 
نوابی افزود: شرایط برای عضویت ناظران افتخاری در انجمن های حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ساده است و این افرادی که دغدغه مصرف کنندگان دارند، با دریافت کد شناسایی می توانند با این سازمان همکاری کنند. 
وی اضافه کرد : البته، اکنون منابع برای حمایت مالی از ناظران افتخاری نداریم اما در آینده ساز و کاری در این زمینه تعریف می شود. 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در باره اقدامات انجام شده در بازار اظهار داشت: پارسال 332 هزار مورد بازرسی در زمینه شناسایی کالای قاچاق انجام شد که این بازرسی ها به تشکیل 11 هزار فقره پرونده تخلف با 590 میلیارد ریال جریمه منجر شد. 
وی ادامه داد : پارسال، سه میلیون و 606 هزار مورد بازرسی انجام و در این مدت 230 هزار فقره پرونده به میزان 10 هزار میلیارد ریال تخلف به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شد. 
نوابی با بیان اینکه سامانه 124 باید بیش از گذشته فعال و با سودجویان برخورد شود افزود: گشت های مشترک تعریف شده است و امید می رود با فعالیت آن، آثار نظارت بر بازار برای مردم ملموس تر شود. 
وی گفت: در قالب فعالیت گشت ها، قاضی بلافاصله رای صادر می کند و متخلف مجازات کارش را می بیند. 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگر سخنان خود در باره برگزاری همایش برای قدردانی از برگزیدگان رعایت حقوق مصرف کنندگان گفت: این همایش ها، به لحاظ اعتبارات و ساختار مورد غفلت بود اما امسال در تمام کشور ساری و جاری شده است البته خراسان شمالی 2 دوره این رویداد را برگزار کرده است. 
رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان افزود: این ارزیابی ها ممکن است نواقصی داشته باشد که در این باره از مردم درخواست داریم تا در این باره انتقادها را بازگو کنند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید