Iranian Agriculture News Agency

علی‌رغم آرام شدن بورس در اولین روز هفته، امروز بار دیگر در سهم‌های شاخص‌ساز از جمله فلزی‌ها، نفتی‌ها و محصولات شیمیایی شاهد صف خرید و افزایش قیمت فزاینده‌ای بودیم.

خبرگزاری ایسنا: علی‌رغم آرام شدن بورس در اولین روز هفته، امروز بار دیگر در سهم‌های شاخص‌ساز از جمله فلزی‌ها، نفتی‌ها و محصولات شیمیایی شاهد صف خرید و افزایش قیمت فزاینده‌ای بودیم.

در هفته گذشته شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران با روند شدیدی رشد کرد، اما در روز گذشته این روند تا حدودی کنترل شد و امروز روند قیمت‌ها بار دیگر به حالت افزایشی درآمده و شاخص کل با رشد 4049 واحدی مواجه شد.

بسیاری از فعالان بازار منتظرند بسته جدید ارزی که قرار است عبدالناصر همتی رییس جدید بانک مرکزی از آن رونمایی کند را ببینند تا برای آینده سرمایه گذاری های خود تصمیم گیری کنند.

همچنین شاخص بازار شناور با 4031 واحد رشد به رقم 136 هزار و 977 واحدی رسید و شاخص بازار اول و دوم با 2996 واحد و 8248 واحد رشد مواجه شدند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران هر یک به ترتیب با ۴۷۶، 423 و 253 واحد تاثیر مثبت روی شاخص‌های بازار بیشترین نقش را در افزایش دماسنج بازار سرمایه برعهده گرفتند. در عین حال اندک نمادهایی همچون سرمایه‌گذاری دارویی تامین، آسان پرداخت پرشین و بانک خاورمیانه هر یک به ترتیب ۱۱، 7 و 7 واحد کاهنده روی شاخص‌های بازار داشتند.

امروز در گروه محصولات شیمیایی تنها با یک روز استراحت روند صف‌های خرید بار دیگر شروع شد به طوری که با قیمت 768 تومان و دو ریال حجم خرید برابر با شش میلیون و 335 هزار سهم به وجود آمده بود. در این گروه بسیاری از سهم‌ها توانستند تا نزدیک پنج درصد رشد قیمت داشته باشند.

فلزی‌ها نیز امروز با رشد قیمت فزاینده مواجه شدند و اکثریت بیش از چهار درصد افزایش قیمت داشتند. در عین حال بار دیگر صف‌های خرید به سهم‌های فلزی برگشت و این صف‌ها تا پایان ساعت معاملات پایدار باقی‌ ماند.

عده‌ای معتقدند بازار سرمایه خود را با قیمت دلار در بازارهای غیررسمی هنوز وفق نداده و این موضوع باعث شده روند قیمت‌ها به شدت افزاینده باشد مخصوصا در گروه‌هایی که صادرات محور هستند و صادرات آنها باعث ورود ارز به کشور می‌شود که از جمله آن می‌توان به گروه فرآورده‌های نفتی نام برد که امروز با رشد یکدست مواجه شد. در این گروه قیمت سهام شرکت‌ها عمدتا بیش از چهار درصد رشد کرد.

در ضمن افزایش قیمت در بیشتر گروه‌ها، گروه رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن عمدتا با افت قیمت مواجه شدند. علاوه بر این بیش از نیمی از سهم‌های خودرویی نیز کاهش قیمت داشتند و تعداد کمی از آنها توانستند کمتر از یک درصد رشد را تجربه کنند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم 965 میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲.۸ میلیارد سهم و اوراق مالی طی 154 هزار و 865 نوبت دادوستد بود.

آیفکس نیز با رشد ۵۴.۸۷ واحد مواجه شد و به رقم 1473 دست یافت. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم 598 میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد سهم و اوراق مالی بود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید