Iranian Agriculture News Agency

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به سرمازدگی اخیر،امسال شاهد ویروس لکه سفید میگو در تعداد محدودی از مزارع یک استان(چابهار) بودیم.

باشگاه خبرنگاران جوان، حسن صالحی رئیس سازمان شیلات درباره آخرین وضعیت تولید میگو اظهار کرد: با توجه به ذخیره‌سازی 45 درصدی تولید در استان بوشهر،آغاز به کار بخش دوم تولید در استان هرمزگان و شروع نشدن فعالیت ذخیره‌سازی در آبادان؛تا زمانی که هکتاری زیر کشت نرود، به‌طور دقیق نمی‌توان برآورد دقیقی از میزان تولید میگو داشت.

وی از رکورد بی‌سابقه تولید میگو در سال گذشته خبر داد و گفت:سال گذشته 32 هزار تن میگوی پرورشی و 9 هزار تن میگوی دریایی تولید شد که 55 درصد این میزان به بازارهای هدف صادر شد. امسال پیش‌بینی می‌شود که تولید میگو کمتر از این رقم نباشد.

صالحی درباره آخرین وضعیت شیوع بیماری لکه سفید در مزارع افزود: در سال‌های گذشته تولیدکنندگان تلاش کردند که بستر حضور ویروس وایت اسپات یا لکه سفید در مزارع تکثیر را از بین ببرند و بدین منظور سازمان دامپزشکی در زمینه حمل‌ونقل،استخرهای ذخیره آب،فیلترهای شنی و... مراقبت و کنترل‌های لازم را اعمال کرد،اما به هر حال بیماری لکه سفید یک ویروس است که در هر شرایطی ممکن است خود را نشان دهد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: با توجه به سرمازدگی اخیر،امسال شاهد ویروس لکه سفید در مزارع یک استان(چابهار ) بودیم که سازمان دامپزشکی برای کاهش نگرانی تولیدکنندگان،سه استخری که بیماری لکه سفید در آن گزارش‌شده بود را معدوم ساخت.

وی در پایان تصریح کرد: در منطقه‌ای که از 800 استخر تنها 3 استخر  بیماری لکه سفید در آن شیوع پیداکرده است،جای هیچ‌گونه نگرانی مبنی بر تشدید بیماری نیست .

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید