Iranian Agriculture News Agency

جامعه و فرهنگ: در دیدار معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران با دبیر کمیسیون تون ماهیان اقیانوس هند (IOTC) که امروز در محل دفتر مرکزی سازمان شیلات ایران برگزار شد، دو طرف برای گسترش همکاری‌ها اعلام آمادگی کردند.

گسترش همکاری‌های ایران و کمیسیون تون ماهیان اقیانوس هند

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، در این دیدار کریستوفر اوبرن دبیر کمیسیون تون ماهیان اقیانوس هند با قدردانی از هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده برای بازدید از استان هرمزگان در حوزه صید و صیادی، آمادگی سازمان (IOTC) را برای ادامه و توسعه همکاری با شیلات ایران اعلام کرد.

وی بر نقش و حضور مؤثر جمهوری اسلامی ایران در این سازمان تأکید و از پیشرفت کشور در هماهنگی با دستورالعمل‌های این سازمان که در بازدید از بندر صیادی کنگ صورت گرفت ابراز خرسندی کرد.

دبیر (IOTC) ضمن اعلام آمادگی برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی و حضور کارشناسان آن کمیسیون، موضوع پرداخت حق عضویت جمهوری اسلامی ایران به این کمیسیون و تلاش سازمان شیلات ایران در این باره که نیازمند همکاری با بخش‌های خصوصی جامعه صیادی است را مورد توجه قرار داد و بر لزوم ادامه این روند تأکید کرد.

در این دیدار، رئیس سازمان شیلات ایران از حضور اوبرن دبیر کمیسیون تون ماهیان اقیانوس هند در جمهوری اسلامی ایران و از این‌که وی از نحوه عملکرد مناسب شناورهای صیادی، تخلیه آبزیان، ثبت آمار صید و دیگر موضوع‌های مرتبط را از نزدیک مشاهده کرده، ابراز خرسندی کرد.

دکتر حسن صالحی ابراز امیدواری کرد که در آینده ضمن همکاری بیشتر بتوان از امکانات (IOTC) بهره‌برداری شود.

در این دیدار، معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین از نقش صیادان ایرانی به‌ویژه در زمینه تون ماهیان و چرخه این فعالیت با کارخانه‌های کنسروسازی گزارشی ارائه و بر نقش سازمان فائو و کمیسیون ریکوفی برای جامعه صیادی ایران و توسعه فعالیت آن‌ها برای ارزش‌افزوده به محصولات دریایی تأکید کرد./

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید