Iranian Agriculture News Agency

حجتی:

اجرای طرح نکاشت در اختیار شورای حفاظت از منابع آب استان‌ها است

وزیر جهاد کشاورزی، گفت: اجرای طرح نکاشت اقتضایی است و بستگی دارد شرایط در استان‌ها چگونه باشدو در اختیار استانداران و شورای حفاظت از منابع آب هر استان قراردارد.

خبرگزاری خانه ملت: محمود حجتی، در خصوص اعمال ممنوعیت کشت در برخی از استان‌ها به دلیل مصرف بالای آب، اظهار کرد: سال‌هاست که ممنوعیت کشت برنج را در استان‌هایی غیر از مازندران و گیلان ابلاغ کرده‌ایم، مردم در این زمینه باید مراقبت و همکاری بیشتری صورت بگیرد.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه نباید به‌منظور کشت محصولات آب‌بر مانند برنج در استان‌هایی غیر از گیلان و مازندران آب و خدمات در اختیار کشاورزان قرار بگیرد، گفت: مسئولان کشاورزی در استان‌ها بر اساس قانون موظف هستند به دلیل کمبود منابع آبی خدمات کشاورزی را در اختیار این‌گونه کشاورزان قرار ندهند.

وی با تأکید بر اینکه در سال جاری جدای از موضوعات سنواتی بحث حاد و خاصی را به دلیل کاهش میزان بارندگی پیش‌رو داریم و امسال یک سال استثنایی است که نیاز به مراقبت ویژه دارد، عنوان کرد: در سال جاری بحث نکاشت‌ها وجود دارد و دولت و مجلس شورای اسلامی باید به یکدیگر کمک کنند تا خسارت‌ها را به حداقل میزان خود برسانند و از سوی دیگر باید از افرادی که از حداقل درآمدهای خود محروم می‌شوند حمایت کنیم.

حجتی در خصوص اینکه در سال جاری طرح نکاشت اجرایی می‌شود، اظهار کرد: اجرای این طرح اقتضایی است و بستگی دارد شرایط در استان‌ها چگونه باشد و در اختیار استانداران و شورای حفاظت از منابع آب هر استان قرار دارد که در هر استانی تشکیل‌شده است.

وزیر جهاد کشاورزی در شورای حفاظت از منابع آب تصمیم می‌گیرند با توجه به محدودیت منابع آبی چه اقداماتی داشته باشند، هر استانی مقتضا و وضعیت بارندگی خاص خود را دارد./

http://www.icana.ir/Fa/News/379162

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید