Iranian Agriculture News Agency

ارزآوری صادرات تخم‌مرغ ۵ تا ۶ برابر افزایش می‌یابد

مدیرعامل اتحادیه مرغداران میهن گفت: سیاست اتحادیه این است که با صادرات فرآوری شده تخم‌مرغ، ارزآوری حاصل از صادرات را ۵ تا ۶ برابر افزایش دهد.

ارزآوری صادرات تخم‌مرغ ۵ تا ۶ برابر افزایش می‌یابد

به گزارش ایانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد مرادی گفت: بنابر آمار پتانسیل تولید یک میلیون و ۶۰۰ هزارتن تخم مرغ در کشور وجود دارد که مازاد تولید باید به بازار‌های هدف صادر شود.

به گفته وی، با توجه به تولید تخم‌مرغ در کشور‌های هدف صادراتی، استراتژی اصلی بلندمدت ما این است که تخم‌مرغ به صورت فرآوری شده به بازار‌های هدف صادر شود که عمر و ماندگاری بالاتری دارد.

مرادی ادامه داد: با صادرات فرآوری شده تخم‌مرغ علاوه بر جلوگیری از خام‌فروشی، ۵ تا ۶ برابر ارزآوری بیشتری نصیب کشور می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران میهن درباره آخرین وضعیت صادرات تخم‌مرغ افزود: بنابر آخرین آمار از ابتدای سال تاکنون ۴۸ هزار تن تخم مرغ به بازار‌های هدف صادر شده است.

وی گفت: طی یک تا ۲ سال اخیر بخش کشاورزی در امر صادرات رشد بالایی داشته که بنابر تغییراتی که در کشور پیش می‌آید، باید نگاه حمایتی ویژه‌ای صورت گیرد تا با کمک‌رسانی به قطار در حال حرکت و رو به رشد، توقفی نداشته باشیم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید