Iranian Agriculture News Agency

دستگاه قضا و دادستان‌ها حامی حفاظت از اراضی کشاورزی هستند

رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: دستگاه قضایی و دادستان ها در حفاظت از اراضی کشاورزی پیشگام و همراه سازمان امور اراضی کشور هستند.

 دستگاه قضا و دادستان‌ها حامی حفاظت از اراضی کشاورزی هستند

به گزارش ایانا به نقل از تسنیم، رضا افلاطونی با اشاره به سوء برداشت بوجودآمده در نشست خبری هفتم بهمن ماه سالروز تاسیس این سازمان  اظهار داشت: هدف از بیان موضوع این بوده است که این سازمان در برخورد با تخلفات حوزه زمین هیچ تبعیضی بین افراد قایل نبوده است و همگان در مقابل قانون مساوی هستند و منظور اینجانب این نبوده است که وزیری یا دادستانی مرتکب این تخلف شده باشد.

وی افزود:حفظ اراضی کشاورزی مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است و همه قوا باید در حفاظت از اراضی کشاورزی همکاری کنند.

افلاطونی ادامه داد:با هر فرد متخلفی درهر رده ای درحوزه تغییر غیرمجاز کاربری اراضی ،طبق قانون برخورد خواهد شد.

رئیس سازمان امور اراضی کشور تأکید کرد: طبق قانون هیچ دستگاهی اجازه صدور مجوز به ساخت‌وسازها در اراضی کشاورزی را بدون دریافت مجوز از جهاد کشاورزی را ندارد.

افلاطونی بیان کرد: به هموطنان توصیه می‌شود،قبل از سرمایه‌گذاری و احداث بنا در اراضی کشاورزی از مدیریت‌های جهاد کشاورزی شهرستان استعلام بگیرند.

وی ادامه داد: پایش هوشمند اراضی کشاورزی در 30 استان کشور راه‌اندازی شده است و با این سامانه رصد ساخت‌وسازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی آسان‌تر خواهد شد.

رئیس سازمان امور اراضی کشور تصریح کرد: زمین بستر توسعه و شکل‌گیری تمدن است؛ همه فعالیت‌ها در حوزه شهرک‌های صنعتی و مسکن بر روی زمین شکل می‌گیرد؛ تصمیم‌ در مورد اینکه چه فعالیتی در چه مکانی ایجاد شود، باید در شورای عالی مدیریت زمین تصمیم‌گیری شود.

افلاطونی اعلام کرد: قوه قضائیه و فراجا همکاری ویژه‌ای در اجرای احکام و برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز با سازمان امور اراضی کشور داشته‌اند.

این مقام مسئول تأکید کرد: در ایام تعطیلات نوروزی گشت‌های مشترک دستگاه‌های متولی زمین در استان‌ها انجام می‌شود و با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی برخورد خواهد شد.

وی به موضوع اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها اشاره کرد و گفت: پیگیر اصلاح این قانون در مجلس شورای اسلامی هستیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید