Iranian Agriculture News Agency

بازدید معاون پارلمانی رئیس جمهور از گلخانه‌های پاکدشت

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور روز جمعه از گلخانه‌های شهرستان پاکدشت به عنوان‌ مرکز گل و گیاه کشور بازدید کرد.

بازدید معاون پارلمانی رئیس جمهور از گلخانه‌های پاکدشت

به گزارش خبرنگار ایرنا ،سید محمدحسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور روز جمعه پس از ورود به شهرستان پاکدشت و دیدار با خانواده شهید مصطفی صفری از شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس، از گلخانه‌های این شهرستان بازدید کرد.

فرماندار پاکدشت در حاشیه این دیدار گفت: این شهرستان مردمی انقلابی و همیشه در صحنه دارد که در طول دوران هشت سال دفاع مقدس ۴۵۰ شهید و در دوران دفاع از حریم اهل بیت عصمت و طهارت، ۸۲ شهید تقدیم اسلام کرده است.

محسن اردستانی اظهار کرد: پاکدشت به دلیل نزدیکی به پایتخت و برخورداری از فرصت‌های شغلی پایدار در حوزه‌های مختلف کشاورزی و صنعتی، سرریز جمعیت تهران را در خود جای داده به گونه‌ای که امروز بیش از ۷۰۰ هزار نفر در آن سکونت دارند.

وی گفت: پاکدشت به سبب دارا بودن بیش از یک هزار و ۵۰۰ هکتار گلخانه تولید گل و گیاه، پایتخت گل کشور محسوب می‌شود و سالانه بیش از یک میلیارد و ۷۰۰ هزار شاخه گل در آن تولید و به استان های مختلف و سایر کشورهای جهان صادر می‌شود.

وی افزود: ظرفیت‌های مهم گردشگری پاکدشت در حوزه گل و گیاه سبب شد تا رئیس جمهور در سفر به پاکدشت موضوع تبدیل این شهرستان به قطب گردشگری را مطرح کنند که قطعا این مهم موجب رونق بیش از پیش اقتصاد منطقه می‌شود.
پاکدشت یکی از شهرستان‌های استان تهران است که از ۴ شهرک صنعتی فعال، بیش از ۶ هزار واحد تولیدی و ۲۷ هزار هکتار اراضی کشاورزی برخوردار است.

تولید سالانه یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون شاخه گل و بیش از ۷۰۰ هزار گلدان گل در پاکدشت این شهرستان را به پایتخت تولید گل و گیاه کشور تبدیل کرده است.

از این شهرستان انواع گل به کشورهای عراق، عمان، ارمنستان، جمهوری آذربایجان و روسیه صادر می‌شود که شامل گل‌های شاخه بریده، گیاهان آپارتمانی از جمله آننتوریوم، السترومریا، ژربرا، میخک، داوودی، لیسیانتوس، رز، ارکیده، لیلیوم، بگونیا، مریم، سیکلامن، فوشیا، امپنشن، بنت القنسول و لاله است.
گلکاری در پاکدشت از سال ۱۳۱۹ آغاز شده و برای اولین بار واردات و کشت آنتوریوم در کشور سال ۵۶ توسط آقایان زعیم و خادم صورت گرفته و برای نخستین بار روش کشت هیدروپونیک در سال ۶۱ در پاکدشت انجام شده است.

پاکدشت در ۲۵ کیلومتری جنوب خاوری تهران،۵۷۰ هکتار زمین باغی دارد که سالانه ۸۲ هزار و ۱۴۰ تن محصول از آنها برداشت می‌شود.
 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید