Iranian Agriculture News Agency

ساداتی نژاد:

در تولید گندم به پایداری می‌رسیم

خرید تضمینی گندم از مرز ۷ میلیون تن گذشت

وزیر جهاد کشاورزی از عبور خرید تضمینی گندم از مرز ۷ میلیون تُن خبر داد و افزود: با اجرای برنامه‌ها می‌توانیم سال آینده تولید گندم نان را به سطح پایدار برسانیم.

در تولید گندم به پایداری می‌رسیم
به گزارش ایانا به نقل از  صدا و سیما،  سید جواد ساداتی نژاد با اشاره به نزدیک شدن به روز‌های پایانی برداشت گندم در کشور، اظهار داشت: خرید گندم از کشاورزان امروز از مرز ۷ میلیون تُن گذشت و پیش بینی می‌شود که تا پایان فصل برداشت، حجم گندم خریداری شده به ۷ میلیون ۳۰۰ هزار تن برسد.

وی با بیان اینکه افزایش تولید گندم نشان داد که حمایت از کشاورزان اثر گذار است، تصریح کرد: با رهنمود‌های مقام معظم رهبری در ابتدای سال، موضوع حمایت تضمینی از تولیدات داخلی در دولت تصویب شد و این امر انگیزه خوبی برای کشاورزان عزیز ایجاد کرد.

ساداتی نژاد کاهش ۴۵ درصدی قیمت کود‌های پایه را یکی از موثرترین اقدامات دولت در زمینه حمایت از کشاورزی خواند و گفت: این کار موجب تقویت زمین‌های کشاورزی و در نتیجه افزایش راندمان تولید شد و علاوه بر گندم در افزایش تولید برنج، جو و ذرت نیز اثرگذار بود.

وزیر جهاد کشاوری با تاکید بر اینکه حمایت از کشاورزان ادامه خواهد یافت، اظهار داشت: ما این روند را ادمه خواهیم داد و زنجیره حمایت از تولید را توسعه و کامل خواهیم کرد و امیدواریم خروجی این حمایت‌ها یک اتفاق بسیار خوب را در زمینه خودکفایی در کالا‌های اساسی در سال آینده رقم بزند.

وی حرکت به سمت پایداری در تولید گندم نان را یکی از اولویت‌های جهاد کشاورزی بر شمرد و افزود: مصرف سالانه گندم ما حدود ۹ میلیون تن است و با توجه به سطح زیر کشت آبی در کشور، با اجرای برنامه‌ها و به ویژه کشت قراردادی قاعدتا باید به پایداری در تولید و مصرف گندم نانی کشور برسیم.

ساداتی نژاد ابراز امیدواری کرد سال آینده تولید گندم به سطح پایداری برسد و این روند در سال‌های آینده نیز تداوم یابد.

 

حجم ویدیو: 5.37M | مدت زمان ویدیو: 00:01:20
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید