Iranian Agriculture News Agency

قربانی؛

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد با اشاره به ورود شرکت پشتیبانی امور دام برای جمع آوری مازاد جوجه‌های یکروزه گفت: درصورتیکه مازاد جوجه یکروزه وجود داشته باشد این مجموعه ها خریداری کرده و به روستاییان تحویل می‌دهند.

تمام جوجه های یک روزه مازاد خریداری می‌شود

به گزارش ایانا به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد قربانی، معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی درمورد جزئیات بسته حمایتی دام و طیور برای پایان سریال جوجه کُشی اظهار داشت: در طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها هم اکنون در حال انجام است و در مرحله سوم یعنی حمایت از تولید قرار داریم.

وی به اقدامات حمایتی که در این چارچوب انجام شده اشاره کرد و افزود: ما با همکاری بانک کشاورزی، انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه، واردکنندگان، انجمن خوراک دام و طیور و تولیدگنندگان بخش طیور و آبزی پروری و دام سبک و سنگین در حال مدیریت موضوع هستیم و با کمک همه مسئولان این مرحله از اجرای طرح را نیز با موفقیت پیش خواهیم برد.

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی از دو مجموعه اقدام حمایتی از بخش تولید خبرداد و گفت: ما در راستای تأمین نقدینگی واحدهای تولیدی، یک بسته و خط اعتباری 20 هزار میلیارد تومانی را در نظر گرفتیم و به زیربخش های مختلف تخصیص دادیم.

وی افزود: در حوزه دام روستایی و عشایر نیز از طریق دامدار کارت تا سقف 200 میلیون تومان پرداختی داریم. در ارتباط با بخش طیور تخم گذار و طیور گوشتی هم با یک طبقه بندی و با هدف حمایت از واحدهای مختلف با نرخ های 10 ، 12 و 15 درصد حمایت خواهیم کرد.

قربانی همچنین درمورد بسته حمایتی دوم نیز اینطور گفت: با توجه به پیش بینی پس زدگی محصولات گوشتی، شرکت پشتیبانی امور دام وارد مدیریت مازاد احتمالی شده و مازاد مرغ تولیدی که وارد بازار مرغ می شود را خریداری و ذخیره می کند.

وی با اشاره به صفر شدن عوارض صادراتی برای مرغ، تخم مرغ نطفه دار، جوجه یکروزه و شیر خشک گفت: ما نگرانی تولیدکنندگان مرغ گوشتی را از بابت پایین بودن قیمتها درک می کنیم و به منظور ایجاد اعتماد لازم در آنها، تولید قراردادی مرغ را در دستور کار قرار دادیم تا تولید با اطمینان ادامه پیدا کند.

این مقام مسئول یادآورشد: ما با همکاری واردکنندگان در کنار خرید نقدی، بخشی از نهاده ها را نیز به صورت مدت دار تأمین خواهیم کرد و یک خط اعتباری 2 هزار میلیاردی را هم به انجمن تولیدکنندگان خوراک دام و طیور اختصاص دادیم که بر اساس آن موظفند 2 هزار واحد مرغداری را مدیریت کنند.

قربانی با اشاره به ورود بسیج دامپزشکی، شرکت پشتیبانی امور دام، بسیج سازندگی و بسیج وزارت جهاد کشاورزی به جمع آوری مازاد جوجه های یکروزه گفت: درصورتیکه مازاد جوجه یکروزه در استانی وجود داشته باشد این مجموعه ها خریداری کرده و به روستائیان تحویل می دهند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید