Iranian Agriculture News Agency

برای مدیریت مصرف برق؛

اصلاح تصویب‌نامه هیئت‌وزیران در خصوص مجوز تنظیم ساعت کاری ادارات و دستگاه‌های دولتی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر مؤسسات عمومی غیردولتی به برخی استانداری‌ها ابلاغ شد.

مصوبه کاهش ساعت کاری در برخی استان‌ها ابلاغ شد

به گزارش «ایانا»، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، تصویب‌نامه اصلاحی هیئت‌وزیران در خصوص مجوز تنظیم ساعت کاری ادارات و دستگاه‌های دولتی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر مؤسسات عمومی غیردولتی را به برخی استانداری‌ها به شرح زیر ابلاغ کرد.

هیئت‌وزیران در جلسه ۱۳۹۷.۳.۱۳ به پیشنهاد شماره ۹۷.۱۶۷۶۹.۳۰.۱۰۰ مورخ ۱۳۹۷.۳.۱ وزارت نیرو و به استناد تبصره بند (ز) ماده (۳۸) قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران – مصوب ۱۳۹۵- و اصل یک‌صد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

۱- به استانداری‌های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان (در کلیه شهرستان‌های تابع استان‌های مذکور) و به سایر استانداری‌ها (در شهرستان‌های با دمای هوای بیش از (۴۵) درجه سانتی‌گراد) اجازه داده می‌شود به تشخیص شرکت‌های توزیع نیروی برق، ساعات کار ادارات و دستگاه‌های دولتی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر مؤسسات عمومی غیردولتی را با رعایت قوانین مربوط از ساعت ۶.۳۰ تا ۱۳.۳۰ تنظیم نمایند.

۲-کلیه دستگاه‌های مذکور دربند (۱) این تصویب‌نامه مکلف‌اند موارد زیر را اجرا نمایند:

الف-در فصل تابستان به نحوی در مصرف انرژی برق مدیریت کنند که مصرف آن‌ها نسبت به مدت مشابه در سال قبل حداقل ده درصد (۱۰%) کاهش یابد. همچنین به‌منظور مدیریت برق مصرفی تجهیزات سرمایشی، دمای محیط کار حداقل (۲۵) درجه سانتی‌گراد تنظیم و سیستم‌های سرمایشی و روشنایی پس از پایان وقت اداری از مدار خارج شوند.

ب-با استفاده از مولدهای اضطراری خود در ساعات ۱۲ تا ۱۸ در ماه‌های تیر و مرداد برق تولید کنند. بهای سوخت این دسته از مولدها با تائید شرکت‌های توزیع نیروی برق توسط وزارت نیرو تأمین خواهد شد.

۳-کلیه واحدهای صنعتی و کشاورزی که دارای مولد برق بیش از (۱۰۰) کیلووات هستند، موظف‌اند طی ماه‌های تیر و مرداد بین ساعات ۱۲ تا ۱۶ جهت تأمین کل و یا بخشی از برق موردنیاز از ظرفیت‌های نیروگاهی خود استفاده نمایند. وزارت نفت موظف به تأمین سوخت گاز و یا نفت گاز موردنیاز برابر قیمت‌های بخش صنعت است.

۴- مسئولیت اجرای این تصویب‌نامه بر عهده مدیران دستگاه‌های اجرایی در سطح شهرستان‌ها و استان (حسب مورد) است و عدم رعایت آن تخلف محسوب می‌شود. وزارت نیرو موظف است در پایان تابستان گزارش عملکرد استان‌ها را به هیئت‌وزیران ارائه کند.

این مصوبه از طرف اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور به وزارت نیرو، وزارت کشور، وزارت نفت، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید