Iranian Agriculture News Agency

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری:

ایانا-سیاست و دیپلماسی: رئیس دفتر رئیس‌جمهوری با تأکید بر اینکه دولت به دنبال تحقق وعده‌های خود است و از هیچ‌چیزی نیز عقب‌نشینی نکرده است، اظهار کرد: آنچه آقای رئیس‌جمهوری به مردم اعلام کردند برای چهار سال است و تحقق آن‌ها نیازمند برنامه‌ریزی، زمان، پول و امکانات است.

دولت عقب‌نشینی نکرده است

به گزارش «خبرگزاری ایانا» محمود واعظی، در ارزیابی تحقق وعده‌های انتخاباتی رئیس‌جمهور طی یک سالی که از عمر دولت دوازدهم سپری‌شده است، اظهار کرد: در دولت تلاش بر این است که هم شخص رئیس‌جمهوری و هم اعضای کابینه تا جایی که می‌توانند برای تحقق وعده‌های خود برنامه‌ریزی کنند.

وی گفت: متأسفانه به‌نوعی تبلیغات و رأی‌گیری انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم در روز 29 اردیبهشت 96 تمام شد، اما پیامدهای آن همچنان ادامه پیدا کرد؛ این برخلاف آن چیزی است که در بسیاری از کشورهای دنیا مطرح است. در سایر کشورها زمانی که انتخابات تمام می‌شود موافق و مخالف دیگر رویکرد خود را کنار می‌گذارند و برای حل مشکلات و ساختن کشور با یکدیگر تلاش می‌کنند.

رئیس‌ دفتر رئیس‌جمهوری با تأکید بر اینکه این سخن به معنای آن نیست که کسی تفکر و اندیشه‌اش را تغییر می‌دهد، خاطرنشان کرد: آنچه در این کشورها تغییر می‌کند رویکرد موقتی است که برای تحقق امنیت و منافع ملی آن‌ها که برای همه گروه‌هایشان به‌عنوان یک اصل مطرح است، اتخاذ می‌شود.

واعظی بابیان اینکه متأسفانه در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران شاهد چنین تغییر رویکرد موقتی نبودیم، اظهار کرد: متأسفانه ما نه در تبلیغات انتخاباتی و نه در کارشکنی‌ها و تخریب‌هایی که بعد از انتخابات آغاز شد؛ شاهد وجود چنین رویکردی در گروه‌های مخالف نبودیم.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه این موضوع نباید بهانه‌ای برای دولت شود تا کار خود را انجام ندهد و وعده‌هایی که به مردم داده را عملی نکند، گفت: قطعاً دولت به دنبال تحقق وعده‌های خود است و از هیچ‌چیزی هم عقب‌نشینی نکرده است، ما باید به سمت جلو پیش برویم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری افزود: البته آنچه آقای رئیس‌جمهوری به مردم اعلام کرده‌اند، برای چهار سال است؛ برخی از فعالیت‌ها هستند که نیاز به برنامه‌ریزی، زمان، پول و امکانات دارند و تحقق آن‌ها طول می‌کشد، بنابراین ما فرصت داریم تا آنچه آقای رئیس‌جمهوری به مردم اعلام کرده‌اند، محقق شود.

واعظی همچنین درباره طرح برخی اظهارات مبنی بر اینکه رئیس‌جمهوری به وعده‌های خود عمل‌نکرده است و ابراز پشیمانی گروه‌هایی از روی به روحانی با تأکید بر اینکه برخی از این اظهارنظرها سیاسی است، گفت: برخی از این اظهارنظرها تولید مخالفان است؛ آن‌ها کسانی هستند که در انتخابات رقیب دکتر روحانی بودند، آن‌ها روزنامه، سایت، امکانات و بلندگوهایی در اختیاردارند و یکسری از تبلیغاتشان همچنان ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه از سوی دیگر نیز ممکن است برخی از دوستانم در مقاطعی با این تحلیل غلط که اگر الان از دولت و رئیس‌جمهوری حمایت کنند ممکن است در انتخابات بعدی اتفاقاتی بیفتد، در زمین حریف بازی و بلافاصله عقب‌نشینی کردند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری اظهار کرد: این سخن به آن معناست که کسی بعد از دو ماه و نیم و یا سه ماه پس از رأی‌گیری می‌گوید که من پشیمانم درحالی‌که در این مدت هنوز اتفاقی نیفتاده است.

واعظی با تأکید بر اینکه باید مراقب باشیم و تحت تأثیر القائات رقیب خود قرار نگیریم، گفت: دولت متعلق به همه کشور و همه‌کسانی است که در انتخابات دست‌به‌دست هم دادند و کاری بزرگ انجام دادند؛ زمانی که همدلی میان گروه‌های سیاسی برقرار باشد و 24 میلیون نفری که به دولت روی دادند از دولت حمایت کنند و دولت نیز خود را نه‌تنها خدمتگزار این 24 میلیون نفر بلکه خدمتگزار همه مردم ایران بداند، در کشور هم ازنظر مسائل داخلی و هم ازنظر مسائل خارجی هیچ مشکلی نخواهیم داشت و می‌توانیم به همه آنچه هدف‌گذاری کرده‌ایم، دست‌یابیم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید