Iranian Agriculture News Agency

معاون سلامت دامپزشکی استان خوزستان:

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان خوزستان از آغاز واکسیناسیون «تب برفکی» دام سبک و سنگین در خوزستان خبر داد.

واکسیناسیون «تب برفکی» دام سبک و سنگین در خوزستان آغاز شد

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، رضا اسدی معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خوزستان با اعلام این خبر گفت: در این طرح تمامی دام های سبک و سنگین روستایی و عشایری بر علیه بیماری تب برفکی واکسینه می شوند.

اسدی در ادامه گفت : در این طرح بیش از 3.5 میلیون  رأس دام  سبک و بالغ بر 350 هزار راس دام  سنگین روستایی و عشایری  زیر پوشش واکسیناسیون تب برفکی قرار می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: بیماری تب برفکی از جمله واگیر دار ترین بیماری ویروسی در بین جمعیت دامی است که می‌تواند آسیب‌های زیادی به صنعت دامپروری وارد کند و هدف از اجرای این طرح پیش گیری بیماری در جمعیت دامی استان است.

معاون سلامت دامپزشکی خوزستان افزود: علاوه بر واکسیناسیون رعایت شرایط بهداشتی – قرنطینه‌ای از قبیل ضدعفونی جایگاه دام، جلوگیری از تردد بی مورد افراد به محل دامداری، استفاده از ماشین آلات و وسایل اختصاصی در واحد دامی و کنترل حمل و نقل دام‌ها نقش مؤثری درجلوگیری از شیوع بیماری‌ها دارد.

در پایان رضا اسدی از دامداران خواست: برای اجرای هرچه بهتر طرح و پوشش مناسب جمعیت دام با اکیپ‌های دامپزشکی به خصوص در مقید کردن دام‌ها نهایت همکاری را داشته باشند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید