Iranian Agriculture News Agency

امیری زاده:

در مراسمی از اسناد ستاد پشتیبانی جنگ جهاد خوزستان رونمایی شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان این مطلب که ۴۵۱ نفر نیروی جهادی در دوران هشت سال دفاع مقدس به درجه جانبازی نائل آمدند و ۲۷ نفر نیز آزاده بودند اظهار کرد: جهاد کشاورزی خوزستان ۲۰۹ شهید در دوران دفاع مقدس به انقلاب اسلامی تقدیم کرد.

تقدیم ۲۰۹ شهید جهاد کشاورزی خوزستان در دوران دفاع مقدس

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، خدارحم امیری‌زاده رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در مراسم تجلیل از خانواده معظم شهدا با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی خوزستان ۲۰۹ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد گفت: ۴۵۱ نفر نیروی جهادی نیز در دوران هشت سال دفاع مقدس به درجه جانبازی نائل آمدند و ۲۷ نفر نیز آزاده بودند.

وی افزود: اگر پشتیبانی جهاد کشاورزی در دوران جنگ نبود شاید بسیاری از این پیروزی ها حاصل نمی شد‌.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در ادامه اضافه کرد: انقلاب اسلامی خون بهای زیادی داده و ما مدیون شهدا و خانواده معظم آنها هستیم. 

امیری زاده احداث جاده سیدالشهدا به طول ۱۴ کیلومتر، پل بعثت به طول یک کیلومتر، احداث بیمارستان های صحرایی، سنگرهای انفرادی و خاکریز در خط مقدم چه در طول عملیات چه پس از آن را از مهمترین اقدامات جهاد سازندگی در دوران جنگ عنوان کرد.

نجاتی معاون سیاسی امنیتی استاندار خوزستان نیز در این مراسم  گفت: در اکثر کشورهای توسعه یافته و پیشرفته انقلاب صورت گرفت که با هدف ثروت و سرمایه بود سلاح آنها نیز کودتا، جنگ و خونریزی بود اما رهبر انقلاب اسلامی رهبری الهی بود و هدف خدا و رسیدگی و دستگیری مستضعفان بود سلاح انقلاب اسلامی نیز الله اکبر بود.

نجاتی افزود: جهاد سازندگی که ابتکار امام خمینی (ره) بود به منظور آبادانی و محرومیت زدایی تشکیل شد اما دشمن نمی توانست شاهد این پیشرفت و آبادانی باشد و فردی دیوانه به نام صدام به بهانه اختلافات مرزی جنگ هشت ساله را با پشتیبانی نیروهای شرق و غرب دنیا را  تحمیل کرد.

وی تصریح کرد: این بار نیروهای جهاد سازندگی به سمت جبهه ها سرازیر شدند و در دفاع از میهن نقشی بی بدیل داشتند

مدیر کل حفظ آثار دفاع مقدس هم در این جلسه از یاد و خاطره شهیدان دفاع مقدس بخصوص جهاد سازندگی را گرامی و اظهار داشت: خانواده شهدا ما را نوکر خود بدانند.

در پایان این مراسم نیز از اسناد ستاد پشتیبانی جنگ جهاد خوزستان که توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس تدوین شده است رونمایی شد همچنین از خانواده معظم شهدا با اهداء لوح تجلیل شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید