Iranian Agriculture News Agency

امیری زاده:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ضمن اشاره به خشکسالی و تنش آبی در استان گفت: به کشاورزانی که به کشت شلتوک پرداخته اند هیچگونه نهاده کشاورزی و سوخت تعلق نخواهد گرفت.

به برنجکاران خوزستان، خدمات کشاورزی ارائه نمی‌شود

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان: خدارحم امیری زاده رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ضمن اشاره به خشکسالی و تنش آبی در استان گفت: با پیش بینی هایی که صورت گرفته الگوی کشت متناسب با میزان آب موجود که توسط سازمان آب و برق تامین شده تعریف شد و این الگوی کشت با توجه به کشت های محلی و مرسوم که سالهای گذشته نیز انجام می شد تعیین و به شهرستان ها ابلاغ شد.

وی افزود: جلسات متعددی برگزار و آموزش های لازم به کشاورزان ارائه گردید همچنین با بزرگان و ریش سفیدان نشست هایی در خصوص عدم کشت شلتوک انجام و بنرهایی نیز در سطح شهرستان ها نصب شد که این اقدامات همچنان ادامه دارد.

امیری زاده در ادامه اظهار داشت : در دو سال اخیر که مجوز کشت شلتوک به کشاورزان داده شد حدود ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار هکتار از مزارع استان به کشت این محصول اختصاص یافت و در حال حاضر کشاورزان روند سال های پیش را تکرار کرده اند .

امیری زاده تصریح کرد: به کشاورزانی که به کشت شلتوک پرداخته اند هیچگونه نهاده کشاورزی و سوخت تعلق نگرفته و نخواهد گرفت.

وی اضافه کرد: الگوی کشت تابستانه در نظر گرفته شده در حال حاضر در ۲۰ هزار هکتار از اراضی استات به اجرا درآمده و سازمان آب و برق همکاری بسیار خوبی در این زمینه داشته است.

وی از کشاورزان استان بخصوص کسانی که در بالاست حوضه های آبریز به کشت شلتوک اقدام نموده اند درخواست کرد با برداشت آب بحران کم آبی را شدت نبخشند‌.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید