Iranian Agriculture News Agency

امیری زاده بیان داشت:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان این مطلب که بیش از ۱۰ تانکر برای آبرسانی به مناطقی که دچار تنش آبی شده اند در اختیار آبفا یرار گرفته است، از توزیع علوفه و احداث استخر شنا برای گاومیش ها در مناطق دچار تنش آبی در استان خبر داد.

همراه و پیگیر مشکلات کشاورزان تا رفع کامل تنش آبی در خوزستان

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، خدارحم امیری زاده رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان به همراه نماینده ولی فقیه در استان و معاونان و مسئولان سازمان از روستای سید حسن بخش گمبوعه بزرگ و رمیم و تالاب هورالعطیم بازدید کردند.

رئیس سازمان در نشستی با کشاورزان گفت: بیش از ۱۰ تانکر آبرسانی از سوی منابع طبیعی و امور عشایر برای آبرسانی به مناطقی که دچار تنش آبی شده اند در اختیار آبفا قرار گرفته است.

خدارحم امیری زاده افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته ۴۸ تن علوفه دامی در طی این چند روز در منطقه توزیع می‌شود همچنین با شرکت توسعه نیشکر برای حمل رایگان پیتوباگاس هماهنگ شده است.

وی به احداث استخرهای شنا در بستر رودخانه نیز اشاره و اضافه کرد: در حال حاضر ۸ بیل مکانیکی در منطقه در حال فعالیت می‌باشند و این عملیات توسط سازمان جهاد کشاورزی به صورت خودجوش انجام شده است.

وی از پرداخت ۷۰۰ میلیارد ریال غرامت به کشاورزانی که محصولات پاییزه و دام های خود را بیمه کرده اند خبر داد و اظهار داشت: پیگیری ها برای پرداخت خسارت به کشاورزانی که موفق به بیمه محصولات و یا دام خود نشده اند در حال انجام است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید