Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل شیلات خوزستان خبر داد:

مدیرکل شیلات خوزستان، از واگذاری اختیارات نظارت شرعی بر آبزیان از اداره کل دامپزشکی خوزستان به این اداره کل خبر داد.

واگذاری نظارت شرعی بر آبزیان به شیلات

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، جلسه هم اندیشی نظارت بر صید شرعی آبزیان و مسائل پیرامون آن با حضور مدیرکل دامپزشکی خوزستان، نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان و جمعی از مدیران ذیربط در این اداره کل برگزار شد.

ابوعلی مدیرکل شیلات خوزستان، در حاشیه این جلسه بر تامین سفره حلال و تغذیه سالم به شهروندان تاکید کرد و گفت: امیدواریم با ارتقای سطح خدمات و نظارت، سطح اطمینان مردم از امر نظارت شرعی بر آبزیان را هرچه بیشتر فراهم کنیم.

وی، از واگذاری اختیارات نظارت شرعی بر آبزیان از اداره کل دامپزشکی خوزستان به این اداره کل خبر داد و یادآور شد: قوانین شرعی در استان ها باید یکسان اجرایی شود.

مدیرکل شیلات خوزستان، بحث آموزش و آگاهی بخشی به صیادان و ناظران شرعی را مهم خواند و گفت: فرهنگ سازی غذای حلال به مثابه بیمه کردن جامعه است و لازم است افرادی که در این حوزه تاثیر گذارند از قانون صید، فرآوری و عرضه حلال آبزیان آگاه باشند و در ترویج آن کمک کنند.

ابوعلی، با اشاره به اینکه مقاومت و تخلفاتی اغلب در این حوزه صورت می گیرد خاطرنشان کرد: به منظور اجرایی شدن دستورالعمل‌ صید، فرآوری و عرضه حلال آبزیان آمادگی کامل این اداره کل را اعلام می دارم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید