Iranian Agriculture News Agency

کنارکوهی بیان داشت:

مدیر کل دامپزشکی خوزستان از واکسیناسیون بیش از سه میلیون راس دام برای کنترل بیماری آبله گوسفندی در استان خبر داد.

واکسیناسیون بیش از سه میلیون رأس دام برای کنترل آبله گوسفندی در خوزستان

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، مصطفی کنارکوهی مدیر کل دامپزشکی خوزستان ضمن اعلام این خبر گفت: با تلاش همکاران و کارشناسان دامپزشکی، تعداد ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار رأس گوسفند و بز بر علیه بیماری آبله در طول سال 99 واکسینه شدند.

وی در ادامه تصریح کرد: واکسیناسیون دام‌ها در روستاها از جمله اقدامات مؤثر در کنترل و پیشگیری این بیماری است که واکسیناسیون دام‌های منطقه توسط کارشناسان دامپزشکی خوزستان صورت می گیرد.

کنارکوهی ادامه داد: دامپزشکی در کنار فعالیت بهداشتی، قرنطینه ای و پیشگیری، اقدامات آموزشی و ترویجی را برای افزایش آگاهی دامداران در خصوص خطر بیماری های دامی و مشترک بین انسان و دام را در دستور کار دارد.

 وی گفت: ضروری است دامداران در صورت مشاهده تلفات غیر عادی در گله مراتب را سریعا اطلاع رسانی نمایند. 

مدیر کل دامپزشکی استان از دامداران خواست همکاری لازم را با اداره های دامپزشکی و اکیپ های واکسیناسیون داشته باشند و جهت هماهنگی و اطلاع از زمان واکسیناسیون دام خود به اداره دامپزشکی یا مراکز مایه کوبی مراجعه نمایند.

 دکتر مصطفی کنارکوهی اظهار داشت: آبله گوسفند و بز یک بیماری ویروسی بسیار واگیر، شدید و اغلب کشنده (به خصوص در دام‌های جوان) است و این بیماری به دلیل درصد واگیری زیاد و ایجاد تلفات و خسارات اقتصادی حائز اهمیت می‌باشد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید