Iranian Agriculture News Agency

قدسی:

مشاور وزیر و‌ مدیر کل دفتر هماهنگی اموز استان‌های وزارت جهاد کشاورزی طی سفر به خوزستان و بازدید از طرح‌های شهرستان آبادان گفت: با توجه به شرایط خاص کنونی کشور و وجود تهدیدها و تحریم‌های ظالمانه، در زمینه تولید مشکلی نداریم و بخش کشاورزی توانسته در این موقعیت اقتصاد کشور را زنده نگه دارد.

بخش کشاورزی، زمینه ساز اقتصادی پویا در کشور

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، محمدرضا قدسی مشاور وزیر و‌مدیر کل دفتر هماهنگی اموز استان‌های وزارت جهاد کشاورزی طی سفر به خوزستان در معیت نمایندگان شهرستان آبادان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و هیات همراه از مجتمع پذوش میگو چوئبده و طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری بازدید کردند.

وی با بیان این مطلب که مجتمع پرورش میگو چوئبده آبادان یکی لز سایتهای مهم تولیدی در کشور محسوب می‌شود افزود: از ظرفیت‌های مهم این مجتمع می‌توان به ایجاد اشتغال برای ۵ هزار نفر و تولید محصولات صادرات محور اشاره کرد.

قدسی در ادامه تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص کنونی کشور و وجود تهدیدها و تحریم‌های ظالمانه، نه تنها در زمینه تولید مشکلی نداریم بلکه شاهد افزایش تولید نیز هستیم و بخش کشاورزی توانسته در این موقعیت اقتصاد کشور را زنده نگه دارد. 

مدیر کل دفتر هماهنگی امور استانهای وزارت جهاد کشاورزی با بیان این مطلب که در حال حاضر از وجود دانشمندان برجسته‌ای در همه زمینه‌ها بهره‌مند هستیم، بر تعامل و ارتباط بیش از پیش بخش تحقیقات و اجرا برای پیشبرد طرح‌های بخش کشاورزی تاکید کرد.

مشاور مقام عالی وزارت همچنین اظهار کرد: برای موفقیت و پیشبرد طرح‌های بخش کشاورزی علاوه بر ساختارها به اراده مردم و دولت نیز نیاز است.

محمدرضا قدسی در خاتمه ضمن اشاره به طرح ۵۵۰ هزار هکتاری که در دشت‌های خوزستان و ایلام در حال اجرا است خاطر نشان کرد: این طرح هدیه‌ مهم و ارزشمند مقام معظم رهبری به مردم این استان‌ها بوده که از سوی وزارت متبوع به صورت ویژه پیگیری می‌شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید