Iranian Agriculture News Agency

کنارکوهی:

مدیرکل دامپزشکی خوزستان از توقیف ۶ محموله غیرمجاز فرآورده‌های خام دامی در ۲ روز گذشته از سوی کارگروه نظارت بر اصناف ستاد مقابله با کرونای اهواز و ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز خوزستان در این شهرستان خبر داد.

توقیف ۶ محموله غیرمجاز فرآورده خام دامی در اهواز

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، مصطفی کنارکوهی مدیر کل دامپزشکی خوزستان ضمن اعلام این خبر گفت: ۲ محموله ۱۰ تنی تخم مرغ بارگیری از قم و اصفهان، محموله۱۳ لاشه گوشت تازه گوسفند بارگیری از رامهرمز، محموله ۱۱ لاشه گوشت تازه گوسفند بارگیری از دزفول، محموله پنج تنی مرغ منجمد بارگیری از خرم آباد و محموله پنج تن گوشت منجمد بارگیری از تهران در مبادی ورودی‌های اهواز توقیف و ضبط شدند.

وی افزود: این عوامل گواهی بهداشتی قرنطینه‌ای دامپزشکی برای حمل نداشتند که طبق قانون تخلف است.

مدیر کل دامپزشکی استان خوزستان در ادامه تصریح کرد: بعد از نمونه‌برداری و آزمایش، این محموله‌ها برای تعیین تکلیف به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

کنارکوهی ضمن اشاره به طرح جمع آوری و مبارزه با تردد فرآورده های خام دامی و دام زنده در اهواز افزود: کارگروه نظارت بر اصناف ستاد مقابله با کرونا شهرستان اهواز و همچنین ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز استان خوزستان از ۲ روز گذشته متشکل از ادارات، نهادها و دستگاه‌های اجرایی اداره دامپزشکی، فرمانداری اهواز، نیروی انتظامی و پلیس راه  این طرح را آغاز کرده و در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه سه تیم در این طرح در شهرستان اهواز فعال هستند، ادامه داد: طرح بسیار خوبی است که دغدغه های بهداشتی را تا حدود زیادی می تواند برطرف کند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید