Iranian Agriculture News Agency

امیری زاده خبر داد:

با پیگیری‌های مداوم رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با وزارت متبوع و همچنین دستور مقام عالی وزارت قیمت خرید توافقی خرما در استان خوزستان از 73 هزار ریال به 78 هزار ریال افزایش یافت.

افزایش قیمت خرید توافقی خرما در خوزستان

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، خدارحم امیری زاده رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ضمن اعلام این خبر گفت: خوزستان یکی از استان‌های شاخص کشور در زمینه تولید خرما محسوب می‌شود که با توجه به بارندگی‌های خوب صورت گرفته در سال گذشته، امسال شاهد محصولی پربار در نخلستان‌های استان بوده ایم و امیدواریم در سالی که به فرمایش مقام معظم رهبری به نام سال جهش تولید مزین شده شاهد جهشی مطلوب در زمینه خرید خرما از نظر کمی و کیفی باشیم.

وی افزود: در حال حاضر سطح زیر کشت نخیلات استان 41 هزار هکتار بوده که از این میزان سطح زیر کشت امسال 230 هزار تن خرما برداشت شده است.

امیری با بیان این مطلب که با توجه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان خوزستان در تولید و صادرات خرما، حمایت از نخلداران و کشاورزان موضوعی جدی و مورد توجه است، بیان داشت: با پیگیری‌های مداوم و بر اساس دستور مقام عالی وزارت قیمت خرید توافقی خرما در استان خوزستان افزایش یافت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در ادامه تصریح کرد: پیش از این طی جلسات برگزار شده قیمت خرید توافقی خرما در استان 73 هزار ریال تعیین شد که پس از بررسی‌ها و پیگیری‌های مجدانه و دستور مقام عالی وزارت و در راستای حمایت از کشاورزان و نخلداران این مبلغ به 78 هزار ریال افزایش یافت.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید