Iranian Agriculture News Agency

جعفرنژادی اظهار کرد:

رئیس بخش تحقیقات خاک و آب مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان اظهار کرد: پیگیری اصالت شماره ثبت مواد کودی در دستیابی به توسعه پایدار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

توسعه پایدار، با پیگیری اصالت شماره ثبت مواد کودی

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، علیرضا جعفرنژادی رئیس بخش تحقیقات خاک و آب مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان گفت: با توجه به شرایط کنونی بازار کود و تاثیر این نهاده در تولید محصول استاندارد و با کیفیت و منابع خاک و آب، ارسال شماره ثبت مواد کودی به شماره پیامکی 3000646424 و تایید آن از این سامانه از اهمیت ویژه‌ای برای توسعه پایدار برخوردار است.

وی افزود: برای خرید مواد کودی و اطمینان از اصالت این محصول کشاورزان عزیز و تمامی مخاطبان ابتدا باید شماره 5 یا 6 رقمی ثبت مواد کودی مندرج بر روی بسته‌بندی را به این سامانه ارسال کرده که معمولا پس از مدت زمان کوتاهی پاسخ لازم را دریافت می‌کنند.

جعفرنژادی در ادامه تصریح کرد: پس از ارسال پاسخ توسط این سامانه باید اطلاعات ارسال شده با مشخصات مندرج روی بسته‌بندی کود مورد نظر مطابقت داده شود در صورت همخوانی اطلاعات سامانه با بسته بندی کود، با اطمینان می‌توان اقدام به خرید کرده و در صورت عدم تطابق اطلاعات ارسالی از سامانه فرد از خرید خودداری کند، همچنین کشاورزان و بهره‌برداران گرامی بعد باز کردن بطری، کیسه یا جعبه کود، به هرگونه تغییر اعم از رنگ، سایز، دانه بندی و استحکام دانه‌بندی یا بوی نامطبوع غیر متعارف دقت کنند و درصورت وجود اینگونه موارد، مراتب را به دبیرخانه کمیته مواد کودی مستقر در سازمان جهاد کشاورزی خوزستان برای بررسی اطلاع دهند.

رئیس بخش تحقیقات خاک و آب مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان ضمن اشاره به کارایی این سامانه گفت: از جمله اطلاعاتی که توسط این سامانه برای کشاورزان سخت‌کوش و سایر مخاطبان ارسال می‌شود می‌توان به نام کود، نام شرکت، نام تجاری، بسته‌بندی، برند کود و تاریخ انقضا اشاره کرد.

وی در ادامه گفت: تمامی افراد مرتبط با بخش کشاورزی از جمله کشاورزان، کارشناسان، مروجان، فروشندگان مواد کودی و سایر افراد می‌توانند با استفاده از این سامانه از اصالت کود مورد نظر خود مطمئن شوند.

لازم به یادآوری است، سامانه پیامکی شماره ثبت کود با شماره 3000646425 و همچنیت سایت اینترنتی KSWRI.IR به صورت شبانه‌روزی برای تایید اصالت کودها در اختیار کشاورزان سخت کوش، بهره‌برداران و تمام افراد مرتبط با بخش کشاورزی قرار دارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید