Iranian Agriculture News Agency

نیرومند عنوان خبر داد:

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان این مطلب که با راه‌اندازی و افتتاح این پروژه 2 هزار و 600 تن تخم‌مرغ در سال به مجموع 8 هزار تن تولید استان می‌افزاید گفت: با افتتاح این واحد تولیدی در شهرستان رامهرمز 32 درصد به تولید تخم‌مرغ استان افزوده می‌شود.

افزایش 32 درصدی تولید تخم‌مرغ با افتتاح واحد صنعتی تخمگذار در رامهرمز

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، عبدالامیر نیرومند معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در آیین افتتاح واحد صنعتی مرغ‌ تخمگذار در شهرستان رامهرمز که با حضور استاندار خوزستان و جمعی از معاونان و مدیران سازمان جهاد کشاورزی خوزستان برگزار شد گفت: برای این که یک عدد تخم مرغ به دست مصرف کننده برسد و در سفره مردم قرار گیرد حدود ۲ سال مدیریت و برنامه‌ریزی لازم است تا این محصول، مزارع مختلف اجداد، مادر و واحدهای مرغ تخمگذار را طی کرده و به مصرف نهایی برسد.

وی افزود: کشور ما با دارا بودن یک هزار و ۷۱۰ واحد پرورش مرغ تخمگذار صنعتی، در سال حدود  ۹۰۰ هزار تن تخم مرغ تولید می‌کند که این میزان تولید ایران را در رتبه پنجم آسیا و رتبه دهم جهان از نظر تولید تخم مرغ قرار داده است.

نیرومند در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر سرانه مصرف تخم‌مرغ در کشور حدود 200 عدد در سال است که می‌توان این میزان را به روزی یک عدد افزایش داد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: استان خوزستان با دارا بودن ۱۱ واحد پرورش مرغ تخمگذار صنعتی، حدود 8 هزار تن تخم مرغ را در سال تولید می‌کند که ارزش این میزان تولید تخم مرغ در استان بالغ بر 640 میلیارد ریال است .

وی در ادامه ضمن اشاره به حمایت‌های انجام شده در استان از بخش خصوصی اذعان داشت: سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در این راستا حمایت‌های زیادی را انجام داده که از جمله آن می‌توان به راه‌اندازی تعاونی واحدهای تخمگذار برای اولین بار در استان و تامین نهاده‌های خوراکی از طریق سامانه‌ نهاده‌های کشاورزی اشاره کرد.

نیرومند خاطر نشان کرد: با افتتاح این واحد تولیدی در شهرستان رامهرمز حدود ۳۲ درصد به تولید استان را در بخش تخم‌مرغ افزوده می‌شود و حدود ۲ هزار و 600 تن تخم مرغ در سال به مجموع 8 هزار تن ظرفیت تولید استان اضافه خواهد شد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در پایان گفت: در آینده نزدیک با قاطعیت و جدیت تمام زنجیره تولید گوشت قرمز، تخم‌مرغ و عسل را در استان پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید