Iranian Agriculture News Agency

کیخسرو چنگلوایی بیان کرد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ضمن اشاره به حمایت از مرغداران و دامداران استان در جهت تامین نهاده‌های دامی گفت: نهاده‌های دامی از طریق سامانه بازارگاه در کوتاهترین زمان ممکن تامین و به دست دامداران می‌رسد.

تامین نهاده‌های دامی در کوتاهترین زمان از طریق سامانه بازارگاه در خوزستان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خوزستان، کیخسرو چنگلوایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در جلسه بررسی وضعیت نهاده‌های دامی، شیر و مرغ و گوشت قرمز اظهار کرد: پشتیبانی امور دام  در راستای حمایت از مرغداران استان آمادگی خود را برای خرید مرغ منجمد آنها با دو گریدBوAبه ترتیب با قیمت 12 هزار و 700 و 13 هزار تومان اعلام کرده است.

وی افزود: در همین راستا 4 کشتارگاه برای کشتار مرغ زنده مرغداران در استان اعلام آمادگی کرده‌اند و مرغداران، اتحادیه‌ها و یا تعاونی مرغداران و یا خود کشتارگاه‌ها می‌توانند پس از انعقاد قرارداد با پشتیبانی امور دام استان مرغ را پس از کشتار  تحویل دهند.

چنگلوایی در ادامه اظهار کرد: در خصوص تامین نهاده‌های دامی نیز مقرر شد در کوتاهترین زمان ممکن این نهاده‌ها از طریق سامانه بازارگاه تامین و به دست مرغداران و دامداران استان برسد.

وی همچنین ضمن اشاره به افت قیمت شیر در استان گفت: این افت قیمت به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور و در استان اتفاق افتاد که در این راستا پیگیری‌هایی از سوی وزارت متبوع برای حل این مشکل انجام شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در پایان تصریح کرد: شرکت پشتیبانی امور دام در راستای تامین گوشت گوساله نیز آمادگی خود را برای خرید دام زنده به قیمت هر کیلو 27 هزار تومان اعلام می‌دارد.

لازم به یادآوری است، بر همین اساس شرکت پشتیبانی امور دام تاکنون با ۴کشتارگاه جهت خرید مرغ قرارداد منعقد کرده است و درصورت واجد شرایط بودن آمادگی عقدقرارداد با تمامی کشتارگاه‌های استان را دارد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید