Iranian Agriculture News Agency

حسنی نسب عنوان کرد:

سرپرست مدیریت باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ضمن اشاره به وسعت سطح زیر کشت گیاهان دارویی در استان اظهار کرد: کشت گیاهان دارویی در استان خوزستان رشدی 13 برابری داشته است.

رشد 13 برابری کشت گیاهان دارویی در خوزستان

به گزارش خبرنگار ایانا از خوزستان، حسنی نسب سرپرست مدیریت باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در حاشیه برگزاری نهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع و ماشین‌آلات کشاورزی گفت: گیاهان دارویی با ذخیره ترکیبات خاص در پیکره خود قابلیت درمانی خود را افزایش می‌دهند و از این رو در تامین سلامت جامعه و پیشگیری از بیماری‌ها نقش موثری را ایفا می‌کنند.

وی افزود: گستره وسیع گیاهان دارویی و تاثیر آن در ارزآوری و ایجاد اشتغال باعث شده که تقاضا برای افزایش کشت این گیاهان در استان بیش از پیش شود.

حسنی نسب ضمن اشاره به ظرفیت و پتانسیل‌های موجود در استان در زمینه کشت گیاهان دارویی اظهار کرد: با توجه به پتانسیل‌های موجود و سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی، کشت این گیاهان در استان در دستور کار و جزء اولویت‌های سازمان قرار گرفته است.

وی گفت: سطح زیر کشت گیاهان دارویی در سال 1397 یک هزار و 100 هکتار بود که این میزان در 6 ماهه اول سال 1398 به 14 هزار هکتار افزایش یافته است.

سرپرست مدیریت باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در ادامه ضمن اشاره به عوامل موثر در توسعه کشت این گیاهان در استان تصریح کرد: از جمله عوامل موثر در توسعه کشت این گیاهان می‌توان به پرداخت تسهیلات کم‌بهره به متقاضیان، حمایت از توسعه فرآوری این گیاهان، راه‌اندازی زنجیره تولید و ترویج و اطلاع رسانی مناسب اشاره کرد.

وی در پایان اظهار کرد: متقاضیان کشت گیاهان دارویی جهت دریافت تسهیلات به مبلغ 70 میلیارد ریال و با کارمزد 7 و 9 درصد به بانک‌ها معرفی شده‌اند.  

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید