Iranian Agriculture News Agency

رهاسازی 450 هزار قطعه بچه ماهی در رودخانه دز

رئیس اداره شیلات دزفول شهرستان گفت: ۴۵۰ هزار قطعه بچه ماهی بومی از نوع شیربت، برزم، گطان و عنزه در رودخانه دز رهاسازی شد.

رهاسازی 450 هزار قطعه بچه ماهی در رودخانه دز

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان،‌ بهروز قوامی‌فر در آیین رهاسازی ۴۵۰ هزار قطعه انواع بچه ماهی بومی در بوستان ساحلی علی مالک این شهرستان بیان کرد: رهاسازی بچه ماهی بومی به‌منظور بازسازی ذخایر ماهیان رودخانه دز به طور مستمر انجام می‌شود.

وی با تجلیل از توجه قضات دزفول برای صدور احکام قضایی جایگزین حبس گفت: تاکنون ۲۳ هزار قطعه انواع ماهی از طریق احکام قضایی جایگزین حبس توسط محکومان قضایی در رودخانه دز رهاسازی شده است.

رئیس اداره شیلات دزفول با دعوت از سازمان‌های مردم نهاد و خیران محیط زیست برای خرید بچه ماهی و رهاسازی آنها در رودخانه‌های دزفول زیر نظر اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان گفت: ورود خیران محیط زیست نقش کلیدی در حفظ محیط زیست و بهسازی ذخایر ماهیان بومی شهرستان دارد.

قوامی فر خوزستان را قطب شیلات کشور دانست و گفت: برگزاری جشنواره‌های مختلف از جمله ماهی گیری با قلاب و طبخ ماهی به‌منظور فرهنگ سازی برای گرایش بیشتر مردم به مصرف ماهی و افزایش سهم آبزیان در سبد غذایی خانواده‌ها است.

وی سرانه مصرف ماهی در ایران را پایین‌تر از میانگین جهانی دانست و افزود: میانگین مصرف ماهی در خوزستان ۱۸.۵ کیلوگرم است حال آنکه میانگین جهانی در این زمینه برای هر فرد ۲۵ کیلوگرم است.

همچنین در حاشیه این برنامه، مسابقه ماهی گیری با قلاب برگزار و افرادی که موفق به صید سنگین‌ترین ماهی شدند، مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

خبرنگار: ندا خاکی زاده

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید