Iranian Agriculture News Agency

صدور بیش از 106 هزار مجوز بهداشتی قرنطینه‌ای توسط اداره کل دامپزشکی خوزستان

رئیس اداره قرنطینه و امنیت زیستی دامپزشکی استان خوزستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 106 هزار فقره مجوز بهداشتی حمل در سامانه قرنطینه و امنیت زیستی صادر شد.

صدور بیش از 106 هزار مجوز بهداشتی قرنطینه‌ای توسط اداره کل دامپزشکی خوزستان

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، مسلم همتیان گفت: در سامانه قرنطینه و امنیت زیستی دامپرشکی استان خوزستان از ابتدای سال جاری تا کنون بالغ‌بر 106 هزار گواهی حمل بهداشتی قرنطینه‌ای شامل گواهی‌های بهداشتی حمل ( دام زنده، طیور زنده، زنبور عسل، انواع فرآورده‌های خام دامی و نهاده‌های دامی در چهار بخش نقل و انتقال درون استانی، خارج استانی، صادرات و واردات) در سیستم یک پارچه قرنطینه سازمان دامپزشکی کشور توسط کارشناسان دامپزشکی استان صادر شد.

وی افزود: حمل و نقل دام، فرآورده‌های خام دامی و نهاده دامی فقط با مجوز بهداشتی دامپزشکی مجاز است و در صورت توقیف محموله‌های فاقد مجوز بهداشتی از دامپزشکی با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

همتیان توضیح داد: اقدامات قرنطینه‌ای بهداشتی  طیف وسیعی از فعالیت‌ها را شامل می‌شود که از قرنطینه واحدهای پرورش شروع و به استقرار ایستگاه‌های کنترل و پست‌های قرنطینه مرزی و بین استانی و اجرای دستور العمل‌های بهداشتی قرنطینه‌ای حمل و نقل دام، فرآورده‌های خام دامی و نهاده دامی منتهی می‌شود.

رئیس اداره قرنطینه و امنیت زیستی دامپزشکی استان خوزستان یادآور شد: اجرای دقیق ضوابط و مقررات بهداشتی قرنطینه‌ای در مبدا و کنترل آن در مقصد می‌تواند بسیاری از مشکلات موجود در زمینه کنترل بهداشتی قرنطینه‌ای را مرتفع سازد که این مهم علاوه بر ایجاد امنیت غذایی و حفظ سلامت بهداشت جامعه می‌شود.

 

خبرنگار: ندا خاکی زاده

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید