Iranian Agriculture News Agency

پیشبرد اهداف نظام نوین ترویج کشاورزی در خوزستان

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: طرح جهاد میدانی محققان برای جهش تولید با مشارکت مردم دراستان اجرا می‌شود.

پیشبرد اهداف نظام نوین ترویج کشاورزی در خوزستان

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، سید یعقوب هاشمی از اجرای طرح جهاد میدانی محققان برای جهش تولید با مشارکت مردم دراستان خوزستان خبر داد.

وی توضیح داد: با توجه به اهمیت اشاعه دانش و یافته‌های تحقیقاتی به‌منظور ارتقای بهره‌وری عوامل تولید کشاورزی، در راستای پیشبرد اهداف نظام نوین ترویج کشاورزی، موضوع تکلیف قانونی ماده 59 احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور و همچنین تاکیدات وزیر جهاد کشاورزی در خصوص برنامه‌ریزی ویژه برای خدمت رسانی میدانی پژوهشگران به کشاورزان و تولیدکنندگان در عرصه‌های کشاورزی و منابع طبیعی برنامه‌ریزی لازم هدفمند محققان خبره به مزارع و واحدهای تولیدی به‌منظور برگزاری کارگاه حل مسئله در مزرعه منطبق با اولویت‌های محصولی-موضوعی استان‌ها، با عنوان طرح جهاد میدانی محققان برای جهش تولید با مشارکت مردم عملیاتی خواهد شد.

وی اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح، ارتقای بهره‌وری عوامل تولید، بهبود کمی و کیفی تولیدات کشاورزی و حفاظت، احیاء و بهره‌برداری پایدار از منابع طبیعی، برقراری ارتباط و آشنایی با مخاطبان، تسهیلگری توصیف مسئله توسط مخاطبان، سرکشی به اتفاق مخاطبان برای مشاهده و بررسی عینی مساله در سطح مزرعه، توصیف مساله توسط کارشناس مروج پهنه، تجزیه و تحلیل مشارکتی مسئله، جمع‌بندی ابعاد مسئله و ارائه راهکارها و توصیه‌ها توسط محقق کارگاه است.

هاشمی خاطرنشان کرد: 60 مورد کارگاه حل مسئله در تمام زمینه‌های کشاورزی از جمله مسائل مربوط به آب و خاک و امور زیر بنایی، زراعت، باغبانی، شیلات، زنان روستایی و عشایری و ... در 29 شهرستان در حال اجرا است.

 

خبرنگار: ندا خاکی زاده

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید