Iranian Agriculture News Agency

سرمایه‌گذاری بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد ریالی برای زنجیره ماهیان گرمابی و خاویاری خوزستان

مدیرکل شیلات خوزستان گفت: زنجیره ارزش راهبردی ماهیان گرمابی و خاویاری استان با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد ریال از شهریورماه سال گذشته آغاز شده است.

سرمایه‌گذاری بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد ریالی برای زنجیره ماهیان گرمابی و خاویاری خوزستان

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، مرتضی سوری مدیر کل شیلات استان در حاشیه ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران گفت: هدف از اجرای زنجیره ارزش ماهیان گرمابی و خاویاری در خوزستان، ارتقای بهره‌وری در رسته ماهیان گرمابی و خاویاری، افزایش تولید با بهره‌گیری از روش‌های نوین آبزی‌پروری، کشف و توسعه بازارهای داخلی و خارجی با رویکرد تنوع گونه‌ای است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای این طرح توضیح داد: تدوین طرح مطالعاتی زنجیره ارزش راهبردی ماهیان گرمابی و خاویاری و صدور ۹۴ پروانه بهره‌برداری واحدهای شیلاتی به ظرفیت ۷۷۰ تن در سال از جمله اقدامات انجام شده در راستای زنجیره ارزش ماهیان گرمابی و خاویاری است.

سوری افزود: منابع مالی و تسهیلاتی به ۱۲ طرح زنجیره ارزش ماهیان گرمابی و خاویاری به مبلغ ۳۰۷ میلیارد ریال هدایت و ۶ فرصت سرمایه‌گذاری با مطالعات کامل امکان‌سنجی به زبان انگلیسی و فارسی با حجم سرمایه‌گذاری ۱۵۰ هزار میلیارد ریال تدوین شده است.

وی یادآور شد: همچنین دو واحد راکد مرتبط با زنجیره ارزش ماهیان گرمابی و خاویاری با اختصاص ۱۲۵ میلیارد ریال سرمایه احیا شد.

 

خبرنگار: ندا خاکی زاده

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید