Iranian Agriculture News Agency

تاکید بر افزایش سهمیه شهرستان کارون در طرح 550 هزار هکتاری

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کارون گفت: جلسه شورای کشاورزی با محوریت طرح ۵۵۰ هزار هکتاری رهبری در شهرستان کارون برگزار شد.

تاکید بر افزایش سهمیه شهرستان کارون در طرح 550 هزار هکتاری

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، جبار حمادی از برگزاری جلسه شورای کشاورزی با محوریت طرح 550 هزار هکتاری رهبری در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان خبر داد و بیان کرد: این جلسه با حضور مدیران استانی، روسای دستگاه‌های ذی‌ربط، مشاورین راهبردی موسسه جهاد نصر و شرکت‌های مهندسین مشاور در فرمانداری شهرستان برگزار شد.

جبار حمادی افزود: حدود 85 درصد مردم کارون ازطریق حرفه کشاورزی امرارمعاش می‌کنند و به علت نزدیکی به اهواز و پایانه‌های مرزی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 وی ادامه داد: در شهرستان کارون پنج شهرک و مجتمع بزرگ کشاورزی وجود دارد که در صورت بهره‌برداری باعث افزایش اشتغال و تولیدات کشاورزی خواهدشد همچنین از لحاظ گردشگری کشاورزی و نیز باغات جوان، یک شهرستان کارون جزء شهرستان‌های اول استان است. 

حمادی توضیح داد: با وجود ظرفیت‌های موجود، متاسفانه باتوجه به تقارن اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری با تشکیل شهرستان کارون سهمیه‌ای در فاز یک طرح مذکور به این شهرستان تعلق نگرفت و این شهرستان از فاز یک طرح 550 هزار هکتاری محروم شد.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه در سال‌های اخیر موسسات موجود در شهرستان به علت بالا رفتن هزینه‌ها و تعمیرات فرسوده شده و توان تامین آب بخش کشاورزی منطقه به طور مناسب را ندارند، افزایش سهمیه شهرستان و تحت پوشش قراردادن تعداد هفت روستای ابتدای مسیر و نیز پیش‌بینی تامین آب زمین‌های شرق جاده کارون –آبادان در این جلسه مطرح و مورد تاکید قرار گرفت.

 

خبرنگار: ندا خاکی زاده

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید