Iranian Agriculture News Agency

بهره‌برداری بازارچه عرضه آبزیان در بهبهان

مدیرکل شیلات خوزستان از پیشرفت فیزیکی 95 درصدی بازارچه عرضه آبزیان در شهرستان بهبهان خبر داد و گفت: به‌منظور دسترسی آسان مردم به آبزیان، ترویج فرهنگ مصرف و فروش مستقیم و بدون واسطه این محصول، بازارچه عرضه آبزیان به زودی در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

بهره‌برداری بازارچه عرضه آبزیان در بهبهان

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، جلسه شورای کشاورزی شهرستان بهبهان با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیرکل منابع طبیعی استان، معاونین سازمان آب و برق خوزستان، فرماندار و رئیس اداره شیلات شهرستان، رئیس اداره هماهنگی امور شهرستان‌های استان و سایر ادارات مرتبط در محل فرمانداری بهبهان برگزار شد. 

مرتضی سوری مدیرکل شیلات استان در این جلسه با اشاره به آخرین وضعیت راه‌اندازی طرح پرورش ماهی در قفس در دریاچه سد مارون گفت: طی فراخوان عمومی برای طرح 100 تنی و 200 تنی پرورش ماهی در قفس در سد مارون سرمایه‌گذار جذب شده است و در حال حاضر، فرایند انعقاد قرارداد طی می‌شود و در مزایده بعدی سرمایه‌گذار برای طرح ۴۰۰ تنی مشخص خواهد شد.

وی ضمن تقدیر از اقدامات موثر شیلاتی شهرستان در زمینه کشت‌های تلفیقی و حداکثر استفاده بهینه از منابع آبی، بهبهان را شهرستانی با حجم انبوهی از پتانسیل‌های آبزی پروری عنوان کرد و افزود: به دنبال فعال کردن تمامی ظرفیت‌های مشاغل خرد و زود بازده در استان هستیم. 

سوری خواستار تسهیل قوانین و حمایت از بهره‌برداران شد و گفت: شهرستان بهبهان با بهره‌مندی از سه رودخانه دائمی پرآب مارون، خیرآباد و زهره با عدم تخصیص آب به طرح‌های آبزی پروی مواجه است.

مدیرکل شیلات خوزستان میزان تولیدات آبزی پروری بهبهان را 320 تن اعلام کرد و افزود: 60 واحد دو منظوره پرورش ماهی و کشاورزی، چهار واحد پرورش متراکم ماهیان گرمابی در این شهرستان فعالیت می‌کند.

در این جلسه در خصوص تخصیص آب برای ایجاد شهرک آبزی پروری متراکم تصمیماتی اتخاذ شد و همچنین در دیدار با شهردار بهبهان و مسئولین شورای شهر بهبهان مقرر شد با مشارکت شهرداری و شورای شهر شهرستان میدانی به‌عنوان میدان شیلات نام‌گذاری شود و المان شیلاتی در آن قرار گیرد.

از دیگر برنامه‌های مدیرکل شیلات خوزستان بازدید از بازارچه در حال احداث عرضه ماهی در بهبهان، دریاچه مخزنی سد مارون و طرح‌های متراکم شهرستان، پیگیری تخصیص آب برای طرح‌های متراکم و تلفیقی، پیگیری ارائه تسهیلات درخواستی طرح‌های پرورش متراکم شهرستان و طرح‌های پرورش ماهی شامل تلفیقی متراکم و قفس بوده است.

 

خبرنگار: ندا خاکی زاده

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید