Iranian Agriculture News Agency

برداشت 51 هزار تن گندم در خوزستان

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: تاکنون ۵۱ هزار تن خوشه طلایی گندم از سطح مزارع خوزستان برداشت شده است.

برداشت 51 هزار تن گندم در خوزستان

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، عبدالرضا سیداحمدی بیان کرد: تاکنون ۵۱ هزار تن گندم توسط مراکز خرید تعاون روستایی، غله و کارخانجات آرد و سایر مباشران خریداری شده است.

سیداحمدی ادامه داد: برداشت کلزا نیز از ۱۴ فروردین آغاز شده و تاکنون ۱۲ هزار تن محصول برداشت و در حال حمل به کارخانجات است.

وی با بیان اینکه امسال بخش خصوصی توانسته بخش عمده‌ای از مطالبات کشاورزان را پرداخت کند ابراز امیدواری کرد: این روند ادامه یابد و کل محصولی که توسط بخش خصوصی خریداری می‌شود در اسرع وقت پرداخت و کشاورزان کشت بعدی تشویق شوند.

سیداحمدی گفت: امسال ۱۰ هزار تن کلزا بیشتر از سال قبل کلزا خریداری شده و پیش‌بینی می‌شود بین ۴۰ تا ۵۰ درصد بیشتر از سال گذشته محصول کلزا از کشاورزان خریداری شود.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان در خصوص برداشت چغندرقند قند نیز خاطرنشان کرد: چغندرقند یکی دیگر از محصولات پاییزه استراتژیک است که بیشترین سطح  این محصول  با ۲۲ هزار هکتار در استان خوزستان کشت می‌شود.

سیداحمدی یادآور شد: برداشت چغندرقند از ۲۷ فروردین شروع شده و تمام تلاش‌ها بر  این است که محصول برداشت شده با هماهنگی استانداری، پایانه‌ها، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و دیگر ارگان‌ها به کارخانجات داخل و خارج استان منتقل شود.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود در سال جاری نسبت به سال گذشته ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تن چغندرقند بیشتر در خوزستان تولید و به خوداتکایی کشور در تولید این محصول استراتژیک کمک شود.

 

خبرنگار: ندا خاکی زاده

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید