Iranian Agriculture News Agency

سرمایه‌گذاری بیش از ۱۸ هزار میلیارد ریالی در صنایع کشاورزی خوزستان

مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: سال گذشته ۱۸ هزار و ۶۳۵ میلیارد ریال برای بهره‌برداری طرح‌های صنایع کشاورزی خوزستان سرمایه‌گذاری شد

سرمایه‌گذاری بیش از ۱۸ هزار میلیارد ریالی در صنایع کشاورزی خوزستان

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، سید عباس موسوی بیان کرد: در سال گذشته، ۲۳ پروانه بهره‌برداری صنایع کشاورزی در استان صادر شده که ظرفیت تولید این صنایع ۱۶۳ هزار تن بوده است.

وی افزود: با بهره‌برداری از این طرح‌ها در حوزه‌های مختلف فرآوری، نگهداری و صنایع تبدیلی کشاورزی، زمینه اشتغال ۳۴۲ نفر فراهم شد.

موسوی‌ادامه داد: همچنین در سال گذشته، ۴۱ فقره جواز تاسیس برای صنایع کشاورزی خوزستان صادر شد که ظرفیت این طرح‌ها ۲۸۵ هزار تن محصول است.

وی با بیان اینکه این طرح‌ها در حال اجرا هستند، توضیح داد: سرمایه‌گذاری انجام شده برای اجرای این طرح‌ها ۴۳ هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال است و با تکمیل آنها زمینه اشتغال ۶۸۷ نفر فراهم می‌شود.

وی گفت: همچنین ۱۹۶ فقره موافقت‌نامه اصولی برای صنایع کشاورزی خوزستان در سال گذشته صادر شده که ظرفیت جذب مواد خام برای اجرای این صنایع کشاورزی یک میلیون و چهار هزار تن و سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای اجرای آنها ۴۶ هزار و ۷۹۰ میلیارد ریال است.

موسوی تاکید کرد: با اجرای این طرح‌ها زمینه اشتغال دو هزار و ۵۷۲ نفر فراهم می‌شود.

مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اضافه کرد: در حال حاضر ۲۸۰ فقره صنایع کشاورزی در خوزستان وجود دارد که زمینه اشتغال پنج هزار و ۷۶۰ نفر را فراهم کرده‌اند. موسوی میزان سرمایه‌گذاری برای اجرای این صنایع کشاورزی را ۲۵ هزار و ۷۱۹ میلیارد ریال اعلام کرد.

 

خبرنگار: ندا خاکی زاده

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید