Iranian Agriculture News Agency

پیش‌بینی برداشت 63 هزار تن کلزا در خوزستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: پیش‌بینی می‌شود حدود ۶۳ هزار تن محصول کلزا از مزارع استان برداشت شود.

پیش‌بینی برداشت 63 هزار تن کلزا در خوزستان

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، مجید نبی پور به افزایش ۱۱ هزار هکتاری کشت کلزا در مزارع نسبت به سال گذشته اشاره کرد و گفت: امسال ۴۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی خوزستان به کشت این گیاه اختصاص یافته و در حال حاضر محصول در حال برداشت است.

وی به آغاز برداشت این محصول در شهرستان شوش به‌عنوان قطب کلزای استان اشاره و بیان کرد: تاکنون از سطح  حدود دو هزار و ۸۱۹ هکتار کلزای آبی برداشت شده که معادل چهار هزار و ۵۰۰ تن محصول است.

نبی پور  با بیان اینکه برداشت کلزا تا نیمه دوم اردیبهشت ماه ادامه دارد، افزود: پیش‌بینی می‌شود از هر هکتار کلزای آبی بین ۱.۲ تا ۱.۵ تن محصول و از هر هکتار کلزای دیم حدود ۹۵۰ کیلوگرم محصول برداشت شود.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۳۱ هزار هکتار از اراضی خوزستان زیر کشت کلزا رفته بود که امسال این میزان به حدود ۴۲ هزار هکتار رسیده است.

نبی پور  پیش‌بینی کرد از این میزان حدود ۶۳ هزار تن محصول کلزا برداشت شود.

رئیس تعاون روستایی استان نیز به افزایش ۱۱ هزار هکتاری کشت کلزا در مزارع نسبت به سال گذشته اشاره کرد و گفت: امسال ۴۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی خوزستان به کشت این گیاه اختصاص یافته و در حال حاضر محصول در حال برداشت است.

جمیل زرگانی ادامه داد: با همکاری اتحادیه تعاون روستایی استان خوزستان و شرکت‌های روغن‌کشی کشور قرارداد خرید منعقد شده و ۳۰ مرکز خرید در سطح خوزستان آماده تحویل محصول کلزای کشاورزان هستند.

وی یادآور شد: روند خرید کلزا از شهرستان‌های جنوبی و شرقی شامل بهبهان، هندیجان و امیدیه آغاز شده و امروز نیز در حمیدیه در حال انجام است.

 

خبرنگار: ندا خاکی زاده

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید