Iranian Agriculture News Agency

معدوم کردن بیش از 19 هزار کیلوگرم فراورده خام دامی در دزفول

رئیس اداره دامپزشکی دزفول گفت: در سال 1402 بیش از 19 هزار کیلوگرم فرآورده خامی دامی غیر قابل مصرف انسانی در سطح شهرستان معدوم شد.

معدوم کردن بیش از 19 هزار کیلوگرم فراورده خام دامی در دزفول

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، محسن ورجاوند رئیس اداره دامپزشکی دزفول بیان کرد: در راستای ارتقاء سلامت و بهداشت جامعه، نظارت‌های بهداشتی مستمر بر عرضه فرآورده‌های خام دامی توسط کارشناسان اداره دامپزشکی و در بازدیدهای مشترک با جهاد کشاورزی، مرکز بهداشت، تعزیرات و سایر ارگان‌ها از مراکز تولید، نگهداری و عرضه در سطح شهرستان بیش از چهار هزار و 400 مورد بازرسی بهداشتی در سال 1402 انجام شد.

وی ادامه داد: در بازرسی‌های بهداشتی انجام شده بیش از 19 هزار کیلوگرم فرآورده خام دامی غیرقابل مصرف انسانی جمع آوری و برابر دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی با حکم مقام قضایی نسبت به معدوم سازی آنها اقدام شد.

ورجاوند یادآور شد: شهروندان در هنگام خرید به تاریخ تولید و انقضای فرآورده‌های خام دامی توجه داشته باشند و فرآورده‌های خود را از مراکز مجاز که تحت نظارت اداره دامپزشکی هستند خریداری کنند.

وی توضیح داد: شهروندان از خرید گوشت و لاشه‌هایی که در کنار معابر و جاده‌ها به‌صورت غیرمجاز کشتار می‌شوند اکیدا خوددار کرده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در این خصوص می‌توانند مراتب را به شماره تلفن 42420911-061 اطلاع دهند تا برخورد قانونی شود.

 

خبرنگار: حدیث چاروسایی 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید