Iranian Agriculture News Agency

نظارت اکیپ‌های دامپزشکی در ماه رمضان و عید نوروز

مدیرکل دامپزشکی استان گفت: 80 اکیپ نظارتی بهداشتی دامپزشکی در ایام ماه مبارک رمضان و نوروز 1403 بر فرآورده‌های خام دامی و بهداشتی نظارت خواهند کرد.

نظارت اکیپ‌های دامپزشکی در ماه رمضان و عید نوروز

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، ناصر عسکری فرد بیان کرد: بر اساس ابلاغ و دستورالعمل سازمان دامپزشکی کشور 80 اکیپ نظارتی بهداشتی دامپزشکی به مدت 33 روز از 19 اسفندماه تا پایان ماه مبارک رمضان فعالیت خواهند داشت.

وی با بیان اینکه این طرح به‌منظور اطمینان از تامین فرآورده‌های خام دامی و بهداشتی در ماه مبارک رمضان و ایام نوروز اجرا می‌شود افزود: بیش از 225 نفر از دامپزشکان و کارشناسان دامپزشکی این استان در قالب 80 گروه (اکیپ) ثابت و سیار در این طرح شرکت می‌کنند.

عسکری فرد توضیح داد: اکیپ‌های دامپزشکی در تمام ایام تعطیل و غیر تعطیل در دو نوبت کاری صبح و بعدازظهر به‌طور پیوسته و تمام وقت، در تمام سطح استان فعال هستند تا به‌صورت مضاعف کار نظارت بهداشتی را بر مراکز تولید، نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی انجام دهند.

وی اضافه کرد: با اجرای این طرح درصدد هستیم تا بهداشت و سلامت محصولاتی که در اختیار شهروندان قرار می‌گیرند را تامین کنیم.

عسکری فرد خاطرنشان کرد: عوامل اجرایی دامپزشکی استان خوزستان ضمن بازدید و نظارت بهداشتی بر فعالیت مراکز مورد نظر در صورتی که با موارد غیربهداشتی برخورد کنند، متخلفین را به مرجع قضایی معرفی و با آنها برخورد خواهند کرد.

مدیرکل دامپزشکی استان از شهروندان خواست درصورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در اماکن عرضه مانند عرضه گوشت قرمز بدون برچسب شناسنامه لاشه و عرضه مرغ قطعه‌بندی شده فاقد هویت، آن را به شماره 061-33361353 دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان اطلاع دهند.

 

خبرنگار: حدیث چاروسایی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید