Iranian Agriculture News Agency

آموزش مدیریت آب در مزارع خوزستان

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گفت: به‌منظور باز آموزی و افزایش دانش علمی و فنی کارشناسان، مروجان پهنه و بهره‌برداران بخش کشاورزی دوره آموزشی با عنوان برنامه‌ریزی آبیاری مزارع توسط عضو هیات علمی مرکز در شبکه برکت برگزار شد.

آموزش مدیریت آب در مزارع خوزستان

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، سید بهرام اندرزیان با بیان اینکه مهم‌ترین هدف در مدیریت آب در مزرعه، انجام آبیاری به مقدار مناسب و در زمان مناسب و به عبارت دیگر برنامه‌ریزی آبیاری است، بیان کرد: با برنامه‌ریزی آبیاری می‌توان مطابق با نیاز آبی واقعی گیاه آبیاری کرد تا هم به اندازه آب مصرف شود و هم باعث کاهش تولید محصول نشود.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان خوزستان توضیح داد: در این دوره آموزشی، با بیان مفاهیم و اصول برنامه‌ریزی آبیاری سعی شد تا کارشناسان و بهره‌برداران بخش کشاورزی با نحوه صحیح کاربرد تقویم‌های آبیاری محصولات پاییزه استان خوزستان آشنا شوند و نکات کاربردی در استفاده از برنامه‌ریزی آبیاری در مزارع را بیاموزند.

وی ادامه داد: همچنین بر فواید برنامه‌ریزی آبیاری در افزایش کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی، افزایش بهره‌وری مصرف آب و کاهش هدررفت آب، افزایش کارایی مصرف کودهای شیمیایی و کاهش آلودگی‌های محیط زیست تاکید شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید