Iranian Agriculture News Agency

۵۵۹ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در خوزستان پرداخت شد

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 559 میلیارد ریال تسهیلات برای خرید مکانیزاسیون کشاورزی در خوزستان پرداخت شده است.

۵۵۹ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در خوزستان پرداخت شد

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، عبدالرضا سیداحمدی ضمن اعلام این خبر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۷۷۷ نفر از بهره‌برداران کشاورزی برای دریافت تسهیلات مکانیزاسیون به بانک معرفی شدند که ۵۳۰ میلیارد ریال به آنها پرداخت شده است.

وی ادامه داد: ۲۹ میلیارد ریال نیز از محل تسهیلات بانک ملی و مساعدت ستاد اجرایی فرمان امام برای خرید ۱۹ دستگاه کشت مستقیم در دیمزارها پرداخت شده که ارائه این تسهیلات تا سقف ۵۰ میلیارد ریال ادامه دارد.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون تا پایان امسال ادامه دارد، گفت: میزان تسهیلات معرفی شده برای دریافت از بانک‌های خوزستان سه هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال است.

وی با بیان این مطلب که تعداد تولیدکنندگان بخش کشاورزی استان خوزستان، ۲۲۰ هزار نفر است، افزود: هزار و ۵۷۲ تراکتور نقدی و تسهیلاتی، ۱۱ کمباین و ۹۵ ادوات کشاورزی با این تسهیلات از ابتدای سال جاری تاکنون توسط کشاورزان خریداری شده است.

خوزستان با تولید ۱۷.۸ میلیون تن انواع محصول کشاورزی، تولیدکننده ۲۰ درصد غذای کشور است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید