Iranian Agriculture News Agency

تامین ۲۹۸ هزار تن کود موردنیاز کشاورزان خوزستان

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۲۹۸ هزار تن کود مورد نیاز کشاورزان خوزستانی تامین شده است.

تامین ۲۹۸ هزار تن کود موردنیاز کشاورزان خوزستان

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، عبدالرضا سیداحمدی ضمن اعلام این خبر، بیان کرد: یکی از مهم‌ترین نهاده‌های کشاورزی کود شیمیایی است که در افزایش تولید، عملکرد و درآمد کشاورزان نقش تاثیرگذاری دارد.

وی افزود: در سال جاری، ۲۹۷ هزار و ۸۳۷ تن انواع کودهای شیمایی از جمله اوره، فسفاته و پتاسه برای کشت‌های مورد نیاز کشاورزان، تامین و توزیع شده است.

سیداحمدی با اشاره به افزایش تامین کود مورد نیاز کشاورزان استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بیان کرد: انواع کودهای توزیع شده در مقایسه با سال گذشته ۲۳۶ هزار و ۴۲۵ تن بوده که رشدی ۲۶ درصدی را نشان می‌دهد.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان خاطرنشان کرد: سال گذشته ۴۶ هزار و ۴۲۰ تن کود "فسفاته" بین کشاورزان خوزستانی توزیع شد که این رقم در سال جاری به ۵۸ هزار و ۷۸۰ تن رسیده و ۲۶ درصد افزایش داشته است.

وی میزان کود "پتاسه" توزیع شده سال گذشته بین کشاورزان استان را ۱۶ هزار و ۹۸۰ تن عنوان کرد و افزود: امسال این میزان به ۲۵ هزار و ۲۱۰ تن رسیده که ۴۸ درصد رشد داشته است.

سید احمدی "اوره" را یکی از پرمصرف‌ترین کودهای بخش کشاورزی استان برشمرد و بیان کرد: سال گذشته ۱۷۳ هزار و ۲۲۵ تن از این نوع کود بین کشاورزان توزیع شد، امسال نیز تاکنون ۲۱۴ هزار و ۵۴۹ تن کود اوره توزیع شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۴ درصدی را نشان می‌دهد.

به گفته سیداحمدی کشاورزان از بابت تامین کود موردنیاز خود نگرانی نداشته باشند.

روزانه دو تا سه هزار تن کود اوره بین کشاورزان استان توزیع می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید