Iranian Agriculture News Agency

موفقیت طرح آزمایشی تولید ماهیان دریایی در قفس هندیجان

سرپرست اداره کل شیلات خوزستان با اشاره به تولید موفق پنج تن ماهی سی باس در قفس بندر بحرکان هندیجان ابراز امیدواری کرد: موفقیت طرح آزمایشی تولید ماهیان دریایی در قفس توسط بخش خصوصی زمینه گسترش و توسعه آبزی پروری در عرصه دریا را میسر می‌کند.

موفقیت طرح آزمایشی تولید ماهیان دریایی در قفس هندیجان

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، سوری بابیان این مطلب که ظرفیت‌های فراوانی در حوزه شیلات خوزستان برای سرمایه‌گذاری شناسایی‌شده است گفت: بر اساس مطالعات انجام شده، در حال حاضر سه طرح پرورش ماهی در قفس در بحرکان هندیجان، خوریات بندر ماهشهر و دریاچه سد مارون بهبهان جهت ارائه به سرمایه‌گذاران وجود دارد و شرایط معرفی متقاضیان نیز فراهم‌شده است.

وی توسعه دریا محور و استفاده پایدار از ظرفیت منابع و گستره‌های آبی دریا، دریاچه، رودخانه‌ها و ... به‌منظور تولید اقتصادی، بهبود وضعیت معیشت و ایجاد اشتغال را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های شیلات خوزستان عنوان کرد.

سرپرست اداره کل شیلات خوزستان افزود: اقتصاد و معیشت مردم ساحل‌نشین به دریا وابسته است و استان خوزستان با داشتن ۳۰۰ کیلومتر نوار ساحلی دریایی قابلیت تولید 15 هزار تُن ماهی در قفس و اشتغال‌زایی برای 890 نفر را به‌صورت مستقیم فراهم می‌کند.

وی خواستار ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی جهت اجرای طرح‌های پرورش ماهی در قفس خوزستان شد و توضیح داد: سرمایه‌گذاران همواره به دنبال استفاده از فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری با توجیه فنی و اقتصادی هستند و بنابراین آنچه در شرایط کنونی پیشنهاد می‌شود استفاده بهینه از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان است.

سوری در ادامه برخی مزیت‌های سیستم پرورش ماهی در قفس نسبت به سایر شیوه‌های آبزی‌پروری را مدیریت آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر، سهولت در نقل‌وانتقال ماهیان و برداشت محصول، کنترل و کاهش بیماری‌های آبزیان برشمرد و یادآور شد: امسال قفس دریایی در منطقه بحرکان هندیجان راه‌اندازی شد و در سال نخست طی دوره چندماهه پرورش به‌صورت پایلوت به میزان پنج تن تولید داشتیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید