Iranian Agriculture News Agency

پرورش توام ماهی و گاومیش در خوزستان

با حضور محقق مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان، طرح پرورش گاومیش توام با پرورش ماهی در استان خوستان مورد بررسی قرار گرفت.

پرورش توام ماهی و گاومیش در خوزستان

به گزارش خبرنگار  ایانا در خوزستان، به‌منظور بررسی طرح پرورش گاومیش توام با پرورش ماهی در استان جلسه‌ای با حضور محقق بخش تحقیقات علوم دامی مرکز، نمایندگانی از معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی، نظام مهندسی، اداره کل شیلات، و اداره کلی دامپزشکی استان در سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد.

در این جلسه هر یک از اعضا نقطه نظرات خود را پیرامون نقاط ضعف و قوت این طرح ابراز داشتند و مقرر شد با اجرای یک پروژه تحقیقاتی مشترک با همکاری اداره شیلات، پژوهشکده آبزی پروری، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی و معاونت تولیدات دامی، جنبه‌های مختلف این طرح مشخص و بر اساس نتایج به‌دست آمده نسبت به توسعه این طرح در سطح استان تصمیم‌گیری شود.

در حال حاضر برخی از پروش‌دهندگان ماهی در سطح استان، پروش توام گاومیش و ماهی را انجام می‌دهند و در کنار تولید ماهی از استخرهای پروش ماهی جهت شنای گاومیش‌های خود نیز استفاده می‌کنند. به این ترتیب در فصول گرم سال تنش حرارتی را برای دام‌های خود به‌طور قابل توجهی کاهش می‌دهند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید