Iranian Agriculture News Agency

برقراری ثبات در بازار مرغ خوزستان

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: شرایط بازار مرغ در خوزستان به ثبات رسیده و مشکلی در این زمینه نیست.

برقراری ثبات در بازار مرغ خوزستان

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان گفت: با توجه به میزان جوجه ریزی انجام‌شده در استان و همچنین واردات مرغ از استان‌های دیگر، شرایط بازار مرغ در خوزستان به ثبات رسیده و مشکلی در این زمینه نیست.

عبدالامیر نیرومند با اشاره به آمار جوجه ریزی در خوزستان افزود: در مهرماه، بیش از پنج میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در استان انجام‌شده است.

وی ادامه داد: باهدف تأمین مرغ و جلوگیری از افزایش قیمت این محصول از سوی مرغداران، روزانه ۴۰ تا ۵۰ تن مرغ باهدف تنظیم بازار استان از استان‌های دیگر وارد خوزستان می‌شود.

نیرومند خاطرنشان کرد: روند جوجه ریزی در استان خوزستان به همین شکل مطلوبی که در یک ماه گذشته وجود داشته است، ادامه دارد و مشکلی در خصوص تأمین مرغ موردنیاز بازار استان وجود ندارد و واردات مرغ از استان‌های دیگر نیز انجام می‌شود تا شرایط بهتر کنترل شود در غیر این صورت چندان به واردات نیاز نداریم.

وی بابیان اینکه بر اساس استاندارد و میانگین‌های ارزیابی‌شده میزان مصرف روزانه مرغ در خوزستان حدود ۳۵۰ تن است، توضیح داد: میزان نیاز روزانه استان تابع عوامل مختلفی ازجمله قیمت گوشت قرمز، ماهی و شرایط پرداخت حقوق خانوارها در ابتدا و انتهای ماه و همچنین مناسبت‌ها و ایام خاص است و در شرایط مختلف، نیاز متفاوت می‌شود.

نیرومند یادآور شد: با اقداماتی که در تولید و جوجه ریزی انجام‌شده بازار استان دارای ثبات تأمین و قیمتی است و امیدواریم همین روند مطلوب در ماه‌های پیش رو نیز ادامه داشته باشد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید