Iranian Agriculture News Agency

آزاد سازی ۱۲۰ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی شهرستان دزفول

فرمانده یگان حفاظت اراضی استان خوزستان، گفت: ۱۲۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز تخریب و ۱۲۰ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی شهرستان دزفول آزاد شد.

آزاد سازی ۱۲۰ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی شهرستان دزفول

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، سرهنگ شریفی بیان کرد: اجرای دستور قضایی با حضور گسترده و همکاری نماینده دادستان، ماموران نیروی انتظامی، یگان حفاظت اراضی استان و منابع طبیعی، کارکنان جهاد کشاورزی، ادارات آب، برق و بهداری شهرستان انجام شد.

وی با بیان اینکه یکی از چالش‌های مهم بخش کشاورزی تغییر بی رویه اراضی کشاورزی است، توضیح داد: تغییر کاربری اراضی سالیانه بخش عمده‌ای از اراضی کشاورزی را از چرخه تولید خارج می‌کند، کاهش تولیدات و کاهش سطح اراضی مهم‌ترین پیامد تغییر کاربری اراضی کشاورزی است.

 شریفی ادامه داد: اراضی کشاورزی به‌عنوان ثروت و امانت جامعه برای نسل‌های آتی بوده و کسانی که از این ثروت و هدیه الهی استفاده می‌کنند، همواره موظف‌اند از آن به طور صحیح بهره‌برداری کرده و در حفظ و حراست از آن جهت نسل‌های آتی تلاش کنند.

وی در پایان ضمن تشکر از دستگاه قضایی، انتظامی و اجرایی بابت همکاری در جلوگیری از ساخت و ساز در اراضی کشاورزی، گفت: با تعامل و هم‌افزایی بین دستگاه‌های اجرایی، انتظامی و قضایی می‌توان از اراضی کشاورزی صیانت کرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید